chrome firefox opera safari iexplorer

Культурним пам’яткам в Україні світить повне знищення

19 вересня 2012 о 14:13

Забудовник може отримати будь-який об’єкт, попри його охоронний статус, якщо домовиться з Мінкультури.

Як передає кореспондент «Коментарів», про це 19 вересня в ході прес-конференції заявив член Нацкомітету Icomos, віце-президент Національної спілки архітекторів України Георгій Духовничий.

«Жодна культурна пам’ятка в Україні сьогодні не захищена. Є цінова категорія кожної пам’ятки і за певної проплати Міністерству культури охоронний статус може бути знятий», — заявив Духовничий.

При цьому як приклад він навів ситуацію зі старовинним будинком на ул. Нижній Вал 16/7 у Києві. Там, коли почалося зносення будинку громадським і профільним організаціям вдалося призупинити процес, міськуправління охорони пам’яток архітектури подало заяву на внесення цієї будівлі в держреєстр. Однак отримало у відповідь від Мінкультури повідомлення про зняття будь-яких охоронних статусів з даного об´єкта.

У свою чергу голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець заявив: що стосується архітектурних пам’ток, існує проблема невизначеності їх законодавчо встановлених меж.

«У Києві є 300 архітектурних пам’ток. За законом їх забудова заборонена. Однак їхні кордони не визначені», — зазначив Бригинець.

Користуючись цією невизначеністю, забудовник таким чином може отримати в користування фактично будь-яку земельну ділянку, попри її охоронний статус.

Джерело: Коментарі
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути