chrome firefox opera safari iexplorer

На Луганщині цілі райони відмовляються від російської мови

10 вересня 2012 о 11:44

У чотирьох районах Луганської області (Білокуракинському, Марківському, Новопськовському, Сватовському) російській мові не надаватимуть статус регіональної...

Як повідомляє УНІАН прес-служба Луганської обласної ради, рішення «Про заходи з реалізації закону України «Про засади державної мовної політики» в цих районах не буде прийнято, оскільки російську мову вважають рідною менше 10% жителів.

За даними відомства, рішення про заходи з реалізації мовного закону прийнято у 12 з 14 міст обласного підпорядкування, а також у 9 із 17 районів Луганської області. «Депутати Сєверодонецької та Алчевської міських рад, а також Станично-Луганської і Троїцької районних планують ухвалити рішення з нього на найближчих пленарних засіданнях сесій», — сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 3 липня 2012 року Верховна Рада прийняла Закон «Про засади державної мовної політики», що викликало хвилю протестів у всій Україні. Опозиція заявляла, що закон прийнято з істотними порушеннями. Закон дозволяє використовувати в офіційному діловодстві не українську мову, а ту, якою в цьому регіоні розмовляє не менше 10% жителів.

Раніше статус регіональної російській мові надали Одеса, Севастополь, Харків, Миколаїв, Запоріжжя, Херсон, а також Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Харківська, Луганська, Дніпропетровська області і Крим.

Луганська міська рада на сесії 6 вересня ухвалила рішення про реалізацію в місті положень закону «Про засади державної мовної політики», яке передбачає надання російській мові статусу регіональної.

Розділи: Суспільство

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути