chrome firefox opera safari iexplorer

На місце директора Лаври хочуть призначити директора Хотинського замку

01 вересня 2012 о 09:17

Колишній директор заповідника «Хотинська фортеця» Любомир Михайлина може змінити на посту гендиректора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Вікторію Лісничу.

Про це пише ZIK з посиланням на газету «Сегодня».

Любомир Павлович Михайлина має ступінь доктора історичних наук. До цього часу він очолював Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця».

Кандидатуру Михайлини обговорили 31 серпня на засіданні наглядової ради Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, яку очолює міністр культури Михайло Кулиняк, повідомляє прес-служба Мінкультури.

Лісничу звільнили через скандал із колишньою моделлю, Владою Прокаєвою, яка заявила, особисто дала хабар Лісничій для міністра культури Михайла Кулиняка в розмірі 50 тисяч доларів для того, щоб отримати посаду заступника директора заповідника.

Довідка IA ZIK

Любомир Павлович Михайлина народився 1953 року в Чернівцях. З 2010-го до останнього часу був директором заповідника «Хотинська фортеця». За спеціальністю – археолог, доктор історичних наук.

Перед тим працював у Чернівецькому державному університеті, був начальником відділу науки Чернівецької облдержадміністрації, керівником Буковинського центру археологічних досліджень ЧНУ, директором департаменту у Міністерстві праці та соціальної політики України.

Також був державним експертом у Раді національної безпеки і оборони. Очолював відділ в інституті археології НАН України. Одружений, має двох дітей, чотирьох онуків. Батько Михайлина Павло Васильович – відомий історик, професор, доктор історичних наук (за інформацією порталу «Молодий буковинець»).

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути