chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві стартує 64-й Всесвітній газетний конгрес

03 вересня 2012 о 09:42

Сьогодні в Києві відбудеться відкриття 64-го Всесвітнього газетного конгресу і 19-го форуму головних редакторів у Міжнародному центрі культури та мистецтв (Жовтневий палац) у Києві, повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дікусаров.

«Традиційно, Всесвітній газетний конгрес відвідують більш ніж 500 топ-менеджерів провідних медіакомпаній світу, а також головні редактори видань. В роботі 64-го конгресу візьмуть участь близько 700 учасників та понад 30 доповідачів з 89 країн світу», — розповів він.

Дікусаров також повідомив, що серед представників видань до Києва приїдуть представники американських видань New-York Times, The Wall Street Journal, британських The Times, The Guardian, канадської Toronto Star.

Крім того, він повідомив про те, що за своїм рівнем даний захід можна порівняти з проведенням Євро-2012, але в медіасфері. Прес-секретар МЗС нагадав, що на просторах СНД подібний захід проводиться вдруге — в 2006 році Всесвітній газетний конгрес відбувся у Москві.

Чиновник також розповів про те, що відкриття конгресу і форуму відбудеться в Міжнародному центрі культури та мистецтв, а вручення нагороди Золоте перо свободи, сесії 4 та 5 вересня проводитимуться в Українському домі (Київ).

***

Організатором Всесвітнього газетного конгресу і Всесвітнього форуму редакторів є Всесвітня асоціація видавців газет і новин (WAN-IFRA). Вона об'єднує понад 18000 видань, 15000 інформаційних інтернет-сайтів і понад 3000 видавничих компаній в більш ніж 120 країнах світу на п'яти континентах. У первісному вигляді асоціація, що представляє інтереси друкованих ЗМІ, була створена в 1948 році.

WAN-IFRA є офіційним консультантом у сфері друкованих ЗМІ при ЮНЕСКО, ООН та Раді Європи.

5 листопада

Інші дати
5 листопада відзначають:
  • Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.
  • Розгорнути
    1953 – урочисте відкриття мосту Патона у Києві
    Єген Патон (4 березня 1870, Ніцца, Франція – 1953) - вчений, фахівець в галузі мостобудування та електрозварювання. Під керівництвом Є.Патона в Києві збудований міст через Дніпро, названий згодом його ім’ям.
    Розгорнути
    Народився Дмитро Мирон-Орлик
    (1911, с. Рай, Тернопільська область – 1942) – громадський і військовий діяч ОУН, публіцист.
    «Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська нація! » (Дмитро Мирон-Орлик)
    Розгорнути
    Народився Яків Щоголів (Щоголев)
    (1823, м. Охтирка Сумської обл. - 1898) - український поет. Автор збірок "Ворскло. Лірена поезія", "Слобожанщина", поезій для дітей. Багато його віршів стали піснями ("Пряха", "Осінь" та ін.)
    Розгорнути
    Народився Ігор Дзеверін
    (1929, с. Драбів Черкаської області, - 2001) - український літературознавець, критик, упорядник творів І. Франка.
    Розгорнути