chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у столиці протестують залізничники

10 вересня 2012 о 09:46

Повернення скасованих маршрутів і «припинення прихованої приватизації» підприємства вимагають працівники Укрзалізниці. Вони вирішили провести у понеділок пікет у Києві, біля Міністерства інфраструктури. У самому Міністерстві поки що не відреагували на ці вимоги.

До Києва їдуть залізничники-пікетувальники з Харкова, Одеси, Львова, Донецька, Кременчука та Сімферополя. Усього очікується участь близько півтори тисячі осіб. Основними вимогами залізничників та громадських організацій є повернення доступних нічних потягів, забезпечення належних умов праці для робітників та припинення прихованої приватизації Укрзалізниці.

Учасники акції мають намір зустрітися із міністром інфраструктури Борисом Колесніковим та прем'єром Миколою Азаровим із вимогою заборонити реструктуризацію Укрзалізниці й створити спеціальну комісію для вирішення згаданих проблем.

«Ситуація на Укрзалізниці сьогодні тривожна: якщо скасовується один потяг, без роботи лишається одразу 50-60 людей, — зауважує Йосип Вінський, на його думку, побоювання, що залізницю приватизують, також мають під собою підстави. — Неправильно проведена реформа, створено підприємство дуже велике, важкокероване, будемо говорити – збиткове підприємство. А формально створення акціонерного товариства дає можливість почати продаж акцій у будь-який момент після рішення, відповідно, Верховної Ради.»

На думку депутата-регіонала Анатолія Кінаха, питання модернізації рухомого складу Укрзалізниці зараз вирішується, затверджується фінансовий план підприємства, і нові потяги для українців забезпечить Крюківський вагонобудівний завод у Кременчуці.

«А заяви про можливу приватизацію залізниці – безглуздя, це заборонено чинним законодавством, — стверджує Анатолій Кінах. — Я думаю тут причина – поточна політична ситуація, коли ті проблеми системного характеру, які у трудового колективу накопичувалися роками, деякі політичні сили спробують використати для отримання поточних політичних дивідендів.»

Початок акції залізничників заплановано на десяту ранку біля приміщення профільного міністерства. Учасники акції хочуть подарувати міністрові Колеснікову іграшкового потяга – як символ ставлення до їхнього підприємства.

Розділи: Суспільство

28 вересня

Інші дати
28 вересня відзначають:
  • Всесвітній день боротьби зі сказом.
Розгорнути
Дмитро Яблонський
1921 – український архітектор. Сприяв відродженню сакрального напрямку в сучасному будівництві України. У 1990–1991 рр. звів перший після тривалої перерви православний храм у Києві (церкву Входу Господнього до Єрусалима в Дарниці).
Розгорнути
Народився Василь Сухомлинський
(1918 – 1970), український педагог, публіцист, письменник, поет.
«Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо».
Розгорнути