chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернівцях стартував міжнародний поетичний фестиваль

07 вересня 2012 о 11:34

У Чернівцях відкрився ІІІ міжнародний поетичний фестиваль “Meridian Czernowitz”.

Як повідомили УНІАН організатори заходу, фестиваль є однією з найвизначніших і найвідоміших культурних подій нової хвилі в Європі.

“Найближчими 96 годинами Чернівці перетворяться на поетичну столицю Європи”, — відзначив виконуючий обов`язки мера Чернівців Віталій Михайлішин, відкриваючи фестиваль.

В цьогорічному фестивалі візьмуть участь близько шістдесяти поетів з України, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Ліхтенштейну, Ізраїлю, Польщі, Румунії, Нідерландів, Данії, Італії, США.

За словами президента фестивалю Святослава Померанцева, це найвідоміші сучасні європейські поети. Серед них — Артур Бекер (Німеччина), Деніель Галай, Орціон Бартана (Ізраїль), Карл Любомирські (Австрія-Італія), а також з України Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Ігор Померанцев, Борис Херсонський, Іван Малкович та багато інших.

Вірші іноземних авторів прозвучать під час фестивалю в авторському виконанні та в українському перекладі, а українські поезії гості фестивалю почують також німецькою мовою.

На фестивалі будуть представлені численні поетичні збірки, зокрема пройде презентація нової книги Оксани Забужко «З мапи книг і людей».

У програмі фестивалю кілька десятків поетичних, поетично-музичних та інших культурних заходів, які відбудуться в трьох містах: Чернівцях, Хотині та Кам`янці-Подільському. Серед заходів — як традиційні поетичні прогулянки та читання, так і оригінальні за формою перфоманси, що поєднують поезію із іншими жанрами мистецтва та наближують її до широкої аудиторії. Публіку очікують сигарно-поетичний вечір Юрія Андруховича, Wine Time poetry party з Ігорем Померанцевим та Олександром Бойченком, вечірка поезії під електронну музику, театральний перфоманс, вечори відеопоезії, поетичні читання на Калинівському ринку тощо.

“Наш фестиваль — поетичний форум нової хвилі, тож ми маємо дивувати публіку, демонструвати те, чого більш нема ніде”, — відзначив президент фестивалю І.Померанцев.

На відкритті фестивалю прозвучали поезії в авторському виконанні українською, німецькою, англійською, голландською мовами, івритом та ідиші.

Фестиваль триватиме до 9 вересня.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути