chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську відкрили барельєфи Кучми та Брежнєва за 2 млн грн

09 вересня 2012 о 12:53

Відкрита у Дніпропетровську на честь 80-річчя області нова площа з 15 барельєфами і 27 пам’ятними дошками стала найдорожчим у регіоні проектом з благоустрою.

Площу побудували в рекордні терміни: від ідеї до її втілення в бетоні та бронзі не минуло й трьох місяців, повідомляє ТСН.

На площі вісім бетонних стел, на них 15 бронзових барельєфів з портретами видатних історичних особистостей регіону і стільки ж табличок з датами найважливіших подій.

Історики вирішили, що гідні увічнення кошовий отаман Іван Сірко, «батько» залізорудної індустрії Олександр Поль, історик Дмитро Яворницький, письменник Олесь Гончар, конструктор Михайло Янгель, а також генсек ЦК КПРС Леонід Брежнєв, перший секретар ЦК КПУ Володимир Щербицький та другий президент України Леонід Кучма.

До подій, увічнених у пам’ятнику, фахівці віднесли битву Богдана Хмельницького під Жовтими Водами, відкриття першого металургійного заводу, початок випуску космічних ракет, а ще метро та об’їзну дорогу, які досі не завершені.

«Над проектом працювало дев’ять скульпторів із Дніпропетровська, Харкова, Києва і Донецька. Пішло майже 800 кілограмів бронзи», — розповів голова Дніпропетровської обласної спілки художників Василь Мірошниченко.

Вартість проекту склала майже два мільйони бюджетних гривень, не враховуючи будівництва фонтану та облаштування прилеглої території.

Міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко впевнений, що ці витрати обґрунтовані. «Проїсти можна скільки завгодно, а це буде пам’ять поколінь», — зазначив міський голова.

Джерело: Коментарі
Розділи: Суспільство

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути
Loading...