chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні до України привезуть Плащаницю Пресвятої Богородиці

19 вересня 2012 о 10:27

Першими побачать святиню кияни. На прохання Блаженнішого Митрополита Володимира та з благословення Патріарха Єрусалимського Феофіла III, до столиці Плащаниця Пресвятої Богородиці прибуде вже завтра і пробуде тут до 24 вересня.

«У середу близько 14–ї години Плащаницю у Києво–Печерській лаврі урочисто зустріне Блаженніший Митрополит Володимир. Перебування цієї святині на території країни має надзвичайно вагоме значення, оскільки це та сама Плащаниця, яку використовують під час богослужінь у Єрусалимі.

На Успіння її хресною ходою переносять до гробниці Божої Матері. Тепер кожен українець зможе доторкнутися фактично до гроба Божої Матері. Цю святиню і свято Успіння дуже шанують в Україні, оскільки навіть всі три українські лаври є Успенськими. Символічно також, що плащаниця прибуває саме напередодні 21 вересня — Другої Пречистої», — розповів «УМ» голова Синодального інформаційно–просвітницького відділу та прес–секретар Предстоятеля УПЦ Московського патріархату протоієрей Георгій Коваленко. Після Києва Плащаниця в рамках хресної ходи відвідає інші єпархії УПЦ МП: у Полтаві, Харкові, Донецьку (Святогірська лавра), Луганську, Дніпропетровську, Запоріжжі, Білій Церкві, Житомирі, Тернополі, Почаєві та Львові.

Нагадаємо, Плащаниця Пресвятої Богородиці, яка стала прототипом для багатьох відомих нам її зображень, зберігається в Єрусалимі на подвір’ї Гефсиманської обителі, так званій Малій Гефсиманії, розташованій навпроти входу до Храму Гроба Господнього, — праворуч біля вівтаря. Вона лежить перед шанованою іконою Божої Матері «Милостивою», прикрашеною кількома низками намиста й прикрас, принесених на знак подяки за численні зцілення.

Зауважимо, що докладний опис святині можна знайти в архімандрита Леоніда (Кавеліна): «Ікона ця являє собою вирізану по контуру фігуру Божої Матері, яка лежить у гробі і з обох боків обкладена срібною позолоченою оправою, вінець прикрашений коштовним камінням, є багато підвісок. Риза на ній — дар російської Меланії, графині Анни Олексіївни Орлової–Чесменської».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути