chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі встановили пам'ятник Висоцькому

21 вересня 2012 о 10:12

На Французькому бульварі в Одесі встановили скульптурну композицію — пам’ятник відомому поетові, барду й актору Володимиру Висоцькому.

Урочисте відкриття пам’ятника відбудеться в суботу, 29 вересня, пише «Високий замок».

Скульптура заввишки близько чотирьох метрів виконана з бронзи та граніту. Автори проекту пам’ятника, який переміг у муніципальному конкурсі, — скульптор Олександр Князик і архітектор Володимир Глазирін.

Вартість усіх робіт — близько 150-200 тисяч доларів — взяв на себе депутат Одеської міськради Ігор Марков.

Проект пам’ятника, який встановили на Французькому бульварі, викликав неод­нозначну, а швидше, негативну реакцію одеської громадськості. Категорично проти встановлення такого варіанта пам’ятника Володимиру Висоцькому біля Одеської кіностудії виступало правління Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України.

Кінематографісти відзначали, що проект-переможець є «химерним, суєтно-багатослівним, а Висоцький парить, як розіп’ятий, на тлі якихось палиць і рваних ганчірок». Перемогу цього проекту члени Спілки кінематографістів пов’язували з тим, що один з його авторів, Глазирін, є екс-головним архітектором Одеси.

В інтерв’ю журналісту “ВЗ” під час Бердянського кінофестивалю “Золота Бригантина” син Володимира Висоцького, Нікіта, сказав, що йому особисто також не подобається проект цього пам’ятника. Але якщо одесити дали на нього добро — він не заперечує.

17 березня

Інші дати
Народився Михайло Врубель
(1856, м. Омськ - 1910) - російський художник, 1884-1889 роки жив і працював у Києві. Тут виконав настінні розписи у Кирилівській церкві та ескізи орнаментів і розписів для Володимирського собору, відновлював живопис у Софіївському соборі.
Розгорнути
Народився Августин Волошин
(1874, с.Келечин Закарпатська область - 1946) - політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, президент Карпатської України.
«Фундаментом держави є культура, що лучить елементи у державну цілість... Не тільки учитель може навчати, але може його навчати і виховувати і урядовець, вояк, промисловець» (Августин Волошин)
Розгорнути
Народився Юрій Дольд-Михайлик
(1903, с. Бутенки, Полтавська область – 1966) – український письменник, сценарист. Автор роману-трилогії «І один у полі воїн», «У чорних лицарів», «Над Шпрее клубочаться хмари».
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...