chrome firefox opera safari iexplorer

Азаров на всю країну принизив Марію Матіос

19 жовтня 2012 о 14:17

Прем'єр-міністр, лідер Партії регіонів Микола Азаров розкритикував українську письменницю Марію Матіос, яка балотується до Верховної Ради за списком партії УДАР Віталія Кличка, охарактеризувавши її моральні якості як низькі й негідні кандидата в депутати.

«Номер 2 списку УДАРу якась Матіос, письменниця. Хто там читав її твори, не знаю. Я особисто не читав і читати не буду. Вона порівняла обеліск на Могилі невідомого солдата в Києві у парку Слави з фалосом. І вона це порівняння висловила, коли там засудили одну теж недалеку дівчину, яка смажила яєчню на Вічному вогні. Уявляєте, до якої міри маразму, підлості треба дійти?! І ця подія, вона не викликала в країні резонанс, не викликала осуду, не викликала обурення. Ці люди спокійно ходять, спокійно виступають по телевізору, спокійно балотуються в народні депутати. Це трагедія для нас з вами», — заявив Азаров на зустрічі з ветеранами ВВВ та Збройних сил України в Севастополі 18 жовтня.

За його словами, Партія регіонів до цього часу відкладала вирішення ідеологічних питань на другий план, виносячи на перший питання економічні. Однак, як зазначив прем'єр, настав час змінити ситуацію.

«І ми відчуваємо, що ми повинні зробити дуже серйозний крок уперед. Нам не можна ідеологію віддавати помаранчевим. Дивіться, що відбулося за останні роки. У нас сталася дегероїзація наших ветеранів, наших героїв. Із наших героїв роблять якихось людей, незрозуміло яких» , — обурився лідер ПР.

 


 

Марія Матіос — відомий український письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреат Коронації слова і Всеукраїнського рейтингу Книга року.

Найбільшу популярність здобула її проза: Життя коротке (2001), Нація (2002, 2003), Солодка Даруся (2003, 2004, 2005) та інші.

Її книги перекладаються іншими мовами і видаються не тільки в Україні, але й за кордоном. Так, наприклад, навесні цього року в англійсько-нідерландському видавництві GLAGOSLAV вийшла англійською сімейна сага Марії Матіос Майже ніколи не навпаки.

Івано-Франківський театр імені Івана Франка ставив спектаклі за книгою Матіос Солодка Даруся і Нація, які пройшли з аншлагом в українських містах, а також були представлені за кордоном, зокрема, в Канаді.

Нагадаємо, що в Україні з 30 липня стартувала виборча кампанія з виборів до Верховної Ради. Вибори пройдуть 28 жовтня.

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути