chrome firefox opera safari iexplorer

Гривні пророкують різкий обвал вже через півроку

06 жовтня 2012 о 11:39

Резервів Національного банку України вистачить лише на півроку підтримки стабільності нацвалюти. Далі, гривня почне стрімко і дуже глибоко падати, вважає економіст Андрій Новак.

«Різке зменшення золотовалютних резервів НБУ- прямий наслідок відсутності продуманої політики як уряду, так і Національного банку щодо курсової політики», — сказав фахівець, пише Gazeta.ua.

За його словами, на курс будь-якої грошової одиниці впливають три фундаментальні чинники. Перший — зовнішньоекономічний стан, тобто зовнішнє торговельне сальдо, притік-відтік інвестицій. Другий — стан реальної інфляції. Третій — стан державного боргу.

А в Україні уже два роки усі ці чинники, які формують курс гривні, у негативі. То ж Нацбанк два роки для підтримки курсу спалює свої резерви. Тільки за 2011 рік вони зменшились майже на 10 мільярдів доларів з 38 до 29 мільярдів.

«При цьому ми повинні враховувати, що частина із 29 мільярдів складають неліквідні резерви, тобто такі, які Нацбанк тримає у акціях, облігаціях, дорогоцінних металах. Тобто це резерви, які неможливо швидко продати, отримати валюту і грати з нею на валютному ринку. Якщо говорити про швидколіквідні резерви, безпосередньо іноземну валюту, то безумовно, в НБУ її залишилося дуже мало — близько 14 мільярдів доларів. А це — надзвичайно мало для того, щоб покривати наші великі валютні дисбаланси», — сказав він.

Ліквідних резервів НБУ вистачить максимум на півроку. Аби цього не сталося, потрібно залучати гроші МВФ, випускати внутрішні облігації у валюті, тощо. Однак це можливо лише за умови збереження чинної ситуація на ринку, а вона має тенденцію до погіршення, резюмував експерт.

Нагадаємо, за минулий місяць держрезерви України скоротились ще на 746 млн доларів.

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути