chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині постане пам'ятний знак воїнам 4-ї Київської дивізії Армії УНР

25 жовтня 2012 о 10:43

Вперше в Україні окрему військову частину Армії УНР буде увічнено пам’ятним знаком.

Благодійна ініціатива «Героїка» вирішила вшанувати воїнів 4-ї Київської дивізії, які відзначились в боях з більшовиками у селі Сухини на Черкащині.

30 січня 1920 року у цьому селі воїни дивізії роззброїли більшовицьку кавалерійську частину чисельністю в 100 шабель. Це була одна з численних звитяг «киян» під час Першого Зимового походу.

Влітку 2012 року представники «Героїки» звернулись до Сухинської сільської ради з пропозицією спорудити пам’ятник «Воїнам Армії Української Народної Республіки», на згадку про переможну сторінку в історії села. Депутати підтримали пропозицію і надали офіційний дозвіл.

Вже традиційно пам’ятник буде збудовано у формі відзнаки Армії УНР «Хрест Симона Петлюри». На меморіальній таблиці буде вигравірувано зображення ордену «Залізний хрест за зимовий похід і бої».

Напис на табличці буде наступним: «Воїнам Армії Української Народної Республіки. Козакам та старшинам 4-ї Київської дивізії. За перемогу над більшовиками в с. Сухини 30 січня 1920 року».

Об’єкт: Пам’ятник
Місце розташування: с. Сухини Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.
Загальний кошторис проекту: близько 10 000 грн.
(Виготовлення білого петлюрівського хреста; доставка пам’ятника з Корсуня-Шевченківського до с. Сухини; встановлення пам’ятника, облаштування прилеглої території).
Матеріал: бетон стилізований під камінь білого кольору, камінь габро, камінь бутовий, сталь.

Переказати кошти на цей проект можна на картку ПриватБанку:
4149 6050 5124 4937. Слабоспицький Олег Олександрович.
Докладніша інформація: heroic.spirit@gmail.com
+ 38 093 725 67 45 (Павло Подобєд).

Благодійна ініціатива «Героїка»

Розділи: Суспільство

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути