chrome firefox opera safari iexplorer

Свято Покрови та День українського козацтва відзначать у столиці

10 жовтня 2012 о 10:42

14 жовтня у столиці відзначатимуть велике свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Про це УНН повідомили у прес-службі КМДА.

Осередками народних гулянь стануть козацьке селище «Мамаєва Слобода» за адресою: вул. Михайла Донця, 2 та Співоче поле Печерського ландшафтного парку.

Так, долучитися до традиційного відзначення одного з найшановніших свят в Україні – Покрови – у неділю усіх охочих запрошує «Мамаєва Слобода». Святкова програма розпочнеться о 8:30 церковним передзвоном та Божественною літургією у козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці. О 12:00 на Ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» відбудуться урочистості з нагоди відзначення Дня українського козацтва. Відвідувачі побачать показовий виступ кінного козацького каскадерського підрозділу, концерт козацьких та фольклорних колективів, кобзарів, лірників. Також кияни та гості міста зможуть побачити фехтування на шаблях, стрільбу з лука у виконанні козаків Печерської сотні реєстрового козацтва. На честь свята пролунають залпи з гармат: фальконетів та ожиг.

Крім того, відбудуться: ярмарок народних майстрів, частування козацьким кулішем та гарбузовою кашею, народні гуляння з відтворенням давніх козацьких забав та дужань, а також майстер-клас із середньовічних козацьких та шляхетських танців.

Також у неділю о 13:00 на Співочому полі Печерського ландшафтного парку для киян та гостей міста відбудеться концерт творчих колективів Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень. До того ж охочі зможуть відвідати виставку хризантем «Ілюзії осені».

Довідка УНН: Покрова Пресвятої Богородиці — християнське і народне свято, відзначається церквами східного обряду (православними та греко-католиками) 14 жовтня.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. 1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячий молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути