chrome firefox opera safari iexplorer

На «Мамаєвій Слободі» святкують Покрову

14 жовтня 2011 о 09:25

Сьогодні  на честь одного з найвеличніших козацьких свят — Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі» — «День відкритих дверей» — козацьке свято.

Відсвяткувати разом День українського козацтва та 1101-річницю з дня відзначення Покрова Пресвятої Богородиці, а також храмове свято першої в новому тисячолітті козацької Покровської церкви,  запрошує «Мамаєва Слобода».

Варто зазначити, що козацька церква Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі» є рідною «молодшою сестрою»  Свято-Покровської церкви, що розташовувалася у  Запорозькій Січі в часи Богдана Хмельницького.

Цікаво, що саме козацька церква Покрова Пресвятої Богородиці стоїть на широті схід-захід: за координатами - 50,26`06`` пн. ш... За цими ж координатами по лінії схід-захід 50,26`06`` пн.ш. на київських горах височіє  Свято-Успенський собор Києво-Печерської лаври.

14 жовтня 2011р. з 8-30 до 18-00 на «Мамаєвій Слободі» відбудеться «День відкритих дверей» — козацьке свято.

Сьогодні  вхід вільний для всіх бажаючих.

Програма заходів:

  • 8-30 — святочний церковний передзвін за участі кращого дзвонаря України.
  • 9-00 – Божественна літургія з нагоди 1101-річниці з дня відзначення Покрова Пресвятої Богородиці.
  • 12-00 – початок урочистостей з нагоди відзначення Дня українського козацтва: концерт козацьких та фольклорних колективів, кобзарів, лірників.
  • Показовий виступ кращого в Європі кінного козацького каскадерського підрозділу під орудою отамана Олега Юрчишина.
  • Виступ Заслуженого артиста України – Тараса Компаніченка.
  • В програмі також: фехтування на шаблях, стрільба з лука — Печерська сотня реєстрового козацтва Предримирського (армія Богдана Хмельницького) під орудою курінного отамана Олександра Харченка.
  • Козацький куліш та гарбузова каша.
  • Залпи козацьких гармат, фальконетів, ожиг та мортир.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути