У приміщенні Київського міського будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) почала діяти виставка документів Центрального державного архіву зарубіжної україніки до Дня вчителя «Українські викладачі на еміграції. 20—40-ві роки ХХ ст.»
На виставці представлені документи видатних представників української еміграції міжвоєнного періоду, які доклали зусиль для поширення освіти серед українців за кордоном.
Серед них – викладачі українських та іноземних вищих навчальних закладів Іван Горбачевський, Степан Смаль-Стоцький, Агенор Артимович, Олександр Колесса, Володимир Січинський та ін.
Документи містять біографічні відомості про викладачів-емігрантів, їх фотографії, документи службової діяльності, листування, бібліографічні списки, наукові та методичні праці.
Довідка
Як відомо, внаслідок другої хвилі української еміграції за кордоном опинилося чимало української інтелігенції: науковці, митці, вчителі, викладачі.
У 20–40-ві рр. ХХ ст. багато з них продовжували свою наукову та викладацьку діяльність у створених на території Австрії, Чехословаччи¬ни та Німеччині українських вищих навчальних закладах.
Найголовнішими серед них були Український вільний університет, Українська господарська академія та Український педагогічний інститут ім. М. Драгоманова.
Виставка триватиме до 18 жовтня 2012 р.
Вхід вільний.
За матеріалами Центрального державного архіву зарубіжної україніки
«Рідна країна»