chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрилась документальна виставка про українських вчителів в еміграції

09 жовтня 2012 о 17:44

У приміщенні Київського міського будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) почала діяти виставка документів Центрального державного архіву зарубіжної україніки до Дня вчителя «Українські викладачі на еміграції. 20—40-ві роки ХХ ст.»

На виставці представлені документи видатних представників української еміграції міжвоєнного періоду, які доклали зусиль для поширення освіти серед українців за кордоном.

Серед них – викладачі українських та іноземних вищих навчальних закладів Іван Горбачевський, Степан Смаль-Стоцький, Агенор Артимович, Олександр Колесса, Володимир Січинський та ін.

Документи містять біографічні відомості про викладачів-емігрантів, їх фотографії, документи службової діяльності, листування, бібліографічні списки, наукові та методичні праці.

Довідка

Як відомо, внаслідок другої хвилі української еміграції за кордоном опинилося чимало української інтелігенції: науковці, митці, вчителі, викладачі.

У 20–40-ві рр. ХХ ст. багато з них продовжували свою наукову та викладацьку діяльність у створених на території Австрії, Чехословаччи¬ни та Німеччині українських вищих навчальних закладах.

Найголовнішими серед них були Український вільний університет, Українська господарська академія та Український педагогічний інститут ім. М. Драгоманова.

Виставка триватиме до 18 жовтня 2012 р.

Вхід вільний.

За матеріалами Центрального державного архіву зарубіжної україніки

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути