chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартує конкурс сценаріїв для кіноальманаху «Шевченко. Для тебе»

30 жовтня 2012 о 10:43

Інститут Віктора Ющенка до 200–річчя з дня народження Тараса Шевченка ініціював проект «Шевченко. Для тебе», який передбачає конкурс сценаріїв для кіноальманаху з однойменною назвою.

Шевченко постане відразу в кількох кіноінтерпретаціях. Майбутній кіноальманах обіцяє стати своєрідним освідченням нащадків великому поетові — молоді сценаристи та режисери спробують осмислити постать непересічної особистості сучасно, по–новому.

Проект об’єднає орієнтовно 10—15 кіноновел будь–якого жанру. До участі запрошено всіх бажаючих.

Професіонал або ж молодий талановитий українець може створити власну кіноновелу хронометражем до 10 хвилин, де спробує осягнути Шевченка для себе у драматичному, комедійному, музичному, документальному чи анімаційному ключі.

Оцінювати роботи на конкурсній основі буде спеціальне журі, до якого увійшли 11 експертів — це відомі українські сценаристи, режисери, журналісти, письменники та митці. До експертної групи також увійшли директор Нью–Йоркської академії кіномистецтв (Лос–Анджелес) Ден Маклер та французький продюсер Лоран Даніельо.

«Ми спробували сформувати журі таким чином, щоб у фіналі наш кінопродукт був цікавий усім ланкам кіноіндустрії: і глядачеві, і телеканалам, і фестивалям», — поділився продюсер кіноальманаху Максим Онопрієнко. До того ж, за його словами, у виробничих планах проекту активне міжнародне фестивальне життя. Саме тому до складу журі увійшли професіонали міжнародної кіноіндустрії.

Звітну прес–конференцію з нагоди завершення кіноальманаху обіцяють провести наступного року, а національна прем’єра та фестивальна дистрибуція відбуватиметься навесні 2014 року.

Уже названо приблизний кошторис проекту «Шевченко. Для тебе» — орієнтовно 4 млн. гривень. 

Щодо змісту самого кіноальманаху, то організатори відкриті для ідей та пропозицій, проте наскрізною є ідея відкрити всій світовій спільноті невідомого Шевченка.

За матеріалами «України молодої»

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути