chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні створили фільм про реальне життя маленьких аутистів

18 жовтня 2012 о 17:58

Побачити реальне життя маленького аутиста і зрозуміти, як з цим жити, змогли глядачі, що прийшли на презентацію короткометражного фільму «Інші діти».

Вона відбулася 17 жовтня в кінотеатрі «Київ», повідомляє Міжнародна громадська організація "Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім».

Цей фільм — студентська робота двох випускниць Києво-Могилянської академії, які за 17 хвилин змогли передати особливості «іншого» світу — світу, де знають про аутизм, боряться з ним і, безсумнівно, сподіваються на краще майбутнє.

Діагностика, соціалізація, навчання до школи і в школі, життя аутиста в сім'ї, ставлення оточуючих — автори фільму намагалися показати всі аспекти життя особливої дитини в своїй документальній роботі.

«У нашій країні аутизм «існує, не існуючи», — ділиться своїми враженнями одна з авторів фільму, випускниця факультету журналістики Леся Іванова. Ми записали близько 6 годин відео, більша частина якого — інтерв'ю: з батьками дітей-аутистів, з лікарями, з ученими, з педагогами. І чим більше історій ми дізнавалися, чим більше думок ми слухали, тим більше розуміли, що ситуація критична. Але разом з тим зрозуміли й інше: допомогти цим дітям МОЖНА, головне почати це робити вчасно — і лікарям, і батькам. Саме для них ми знімали цей фільм. Ми намагалися пояснити, що таке аутизм і тим, хто про нього ніколи не чув, дати відповіді на питання, що виникають у людей, які вперше стикаються з цією проблемою».

Головна героїня фільму — мама дитини з аутизмом Євгенія Панічевська поділилася своєю історією «боротьби» і на екрані, і розмовляючи з глядачами: «Коли моєму Тимуру виповнилося 6 місяців, я почала помічати, що він не такий, як усі діти. Було в його поведінці щось таке, чого я не могла зрозуміти. Походи до лікарів не мали успіхів: одні пояснювали все тим, що дитина росте, інші — просто неправильним вихованням. Коли я все-таки дізналася, що причина такої поведінки сина — аутизм, я твердо вирішила, що потрібно діяти. І це було абсолютно вірним рішенням. Тепер, озираючись на минуле, і радіючи всьому, чого зміг досягти мій син, я впевнено стверджую: народження дитини з аутизмом — це виклик батькам, це випробування, у якому головне вірити і боротися за свою дитину, — боротися, незважаючи ні на що».

«Коли Леся і Люда звернулися до нас з ідеєю зробити фільм про аутистів, першою реакцією було здивування. Адже в нашій роботі ми постійно стикаємося з нерозумінням того, що таке аутизм і як з цим жити. А тут дві молоді дівчини, з такою складною темою і з такою потрібною ідеєю! Звичайно, ми допомогли — і інформацією, і контактами, і героями. Ми дуже сподіваємося, що цей фільм зможе стати гарним інструментом для просвіти. Величезне їм людське спасибі!», зазначила Інна Сергієнко, засновник Фонду «Дитина з майбутнім».

Фільм можна подивитися на сайті www.cwf.com.ua з 18 жовтня.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути