chrome firefox opera safari iexplorer

Вишам заборонять брати гроші зі студентів

25 жовтня 2012 о 09:53

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко зареєстрував у парламенті проект закону щодо заборони фінансування вищих навчальних закладів за рахунок благодійних внесків осіб, які навчаються в них.

Як повідомляється на сайті ВР, відповідний законопроект зареєстровано 24 жовтня.

Законопроектом пропонується встановити заборону фінансування вищих навчальних закладів за рахунок благодійних внесків, пожертв, подарунків чи матеріальної допомоги від осіб, які навчаються у цьому вищому навчальному закладі, повідомляє УНІАН.

Автор документу нагадав, що на сьогоднішній день у багатьох вищих навчальних закладах України практикується таке явище, як обов’язковий збір коштів зі студентів під виглядом «благодійних внесків».

У студентів під загрозою відрахування чи дисциплінарних стягнень вимагають сплачувати гроші на користь вищих навчальних закладів. При цьому вищий навчальний заклад не надає студентам жодних послуг за сплачені гроші та не несе перед ними жодних зобов’язань.

Натомість студенти, які відмовляються сплачувати гроші, зазнають переслідувань з боку адміністрації вищих навчальних закладів, включаючи несправедливе оцінювання знань, виселення із гуртожитків, безпідставні дисциплінарні стягнення, а іноді навіть виключаються з вищих навчальних закладів, констатував М.Томенко.

Віце-спікер підкреслив, що останнім часом дане явище набуло масового характеру та у тій чи іншій формі спостерігається майже у всіх ВНЗ України. «Тому сьогодні є вкрай актуальними встановлення обмежень щодо отримання вищими навчальними закладами благодійних внесків, пожертв, подарунків чи матеріальної допомоги від осіб, які навчаються у них», — сказав він.

М.Томенко назвав основним завданням проекту закону заборону фінансування вищих навчальних закладів за рахунок осіб безпосередньо залежних від них (а саме – осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах) та висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає даний документ.

Розділи: Новини освіти

Новини Дивитися всі