chrome firefox opera safari iexplorer

Жоден український виш не потрапив до списку найкращих університетів планети

04 жовтня 2012 о 13:29

В опублікованому рейтингу найкращих ВНЗ планети The Times Higher Education не знайшлося місця українським університетам.

На першому місці в списку опинився Каліфорнійський університет технологій, на другому — Університет Оксфорда.

Варто наголосити, що переважну більшість в першій десятці було віддано американським університетам. Крім Оксфорда, туди потрапили ще два британських ВНЗ — Імперський коледж Лондона та Кембридж.

У першій двадцятці також розмістилися лише навчальні заклади зі США, крім 16-го місця, яке дісталося Швейцарському державному університету технологій в Цюріху.

Якщо говорити про континентальних лідерів, то в Європі абсолютна перевага — за британськими університетами. Замикають десятку тут Федеральна політехнічна школа Лозанни, Каролінський інститут Швеції та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.

Московський державний університет ім. Ломоносова виявився в третій сотні, зайнявши 216-ту позицію. МДУ — єдиний серед російських ВНЗ в цьому рейтингу.

Примітно, що міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник раніше заявляв, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка увійшов до списку найкращих навчальних закладів світу за версією Times, проте незабаром в Times спростували таку інформацію.

Як повідомлялося, згідно з рейтингом світових університетів, складеним британською компанією Quacquarelli Symonds, в 2012 році найкращим ВНЗ планети став Массачусетський технологічний інститут. Слідом за ним розташувався Кембриджський університет, який три роки поспіль посідав у рейтингу перше місце. На третьому рядку опинився Гарвардський університет. У ТОП-5 також увійшли University College London і Оксфордський університет.

Крім того, до списку увійшли три українські ВНЗ — КНУ ім. Т.Шевченка зайняв місце 501-550, а Донецький Національний Університет та Київський політехнічний інститут виявилися в останній сотні вище від загального 601 місця.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі