chrome firefox opera safari iexplorer

90 копійок на місяць виділяє держава на медпрепарати для дітей-інвалідів

09 листопада 2012 о 14:41

Держава щомісяця виділяє 90 копійок на медичні препарати для інтернатів, підпорядковані Міністерству соціальної політики. У цих закладах живуть діти-інваліди третього і четвертого ступеню та лежачі.

Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

«Як виявилось під час інспекції і моніторингу всіх інтернатних закладів протягом минулого року, найменше фінансування надавалося якраз тим закладам, які потребують найбільшого фінансування. Тобто там, де є найбільш хворі діти, які потребують найбільшої уваги. Для них практично неможливо знайти сім'ю, яка могла б узяти їх на виховання. Скажу для порівняння, на місяць виділялось 90 копійок на медичні препарати для такої дитини. На рік така дитина для державного бюджету коштувала 28 тисяч гривень. Для порівняння, здорова дитина у школі-інтернаті для держави коштує 100 тисяч гривень, у спецшколі — близько 50 тисяч гривень», — розповів Юрій Павленко.

За його словами, у інтернатах для важкохворих дітей немає вчителів.

«Їх взагалі нічому не вчать, просто підтримують їх здоров'я. Тому ми наполягаємо на тому, щоб у штати інтернатів для дітей третього і четвертого рівня захворюваності були введені педагоги. Такі діти можуть бути навчені мінімальним навичкам і використовувати у своєму житті певні знання», — розповів Юрій Павленко.

Наступного року фінансування для дітей-інвалідів збільшиться до 40 тисяч гривень.

«Буквально нещодавно Кабінет Міністрів прийняв рішення і змінив формулу фінансування інтернатних закладів для дітей третього та четвертого рівня захворюваності, підвищивши рівень фінансування у півтора рази. Тобто до 40 тисяч гривень. Ці кошти вже передбаченні у бюджеті на наступний рік і частково вони вже почали виділятися і цього року», — додав він.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути