chrome firefox opera safari iexplorer

Львівщина, де 40% пам’яток країни, отримує на культуру вдвічі менше, ніж Донецьк

06 листопада 2012 о 15:59

Фінансування заходів із збереження культурної спадщини з державних субвенцій в Україні відбувається на засадах, закладених ще в радянський час.

Про це сьогодні на засіданні Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації заявив голова комісії з питань культури, мистецтва та історико-культурної спадщини Андрій Салюк.

За його словами, державне фінансування на культуру відбувається у розрахунку на кількість мешканців в області.

Тобто, Львівщина, яка має приблизно 40% усіх пам’яток в Україні, отримує загалом на культуру у два рази менше, порівняно, наприклад, з Донецьком, в якого населення просто в два рази більше, але немає стільки пам’яток культурної спадщини.

«Ми маємо викривлену ситуацію з охороною культурної спадщини, коли справжні пам’ятки реально недофінасовуються», – заявив він.

Також Салюк наголосив, що у сфері фінансування найважливіше, аби воно було системним і стабільним.

«Нехай це фінансування буде в меншому об’ємі, нехай буде, наприклад, щороку 10 млн, але нехай це фінансування буде стабільним. Це дасть можливість управлінцям приймати системні правильні рішення і забезпечувати тяглість виконання робіт», – сказав він.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути