chrome firefox opera safari iexplorer

Львівщина, де 40% пам’яток країни, отримує на культуру вдвічі менше, ніж Донецьк

06 листопада 2012 о 15:59

Фінансування заходів із збереження культурної спадщини з державних субвенцій в Україні відбувається на засадах, закладених ще в радянський час.

Про це сьогодні на засіданні Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації заявив голова комісії з питань культури, мистецтва та історико-культурної спадщини Андрій Салюк.

За його словами, державне фінансування на культуру відбувається у розрахунку на кількість мешканців в області.

Тобто, Львівщина, яка має приблизно 40% усіх пам’яток в Україні, отримує загалом на культуру у два рази менше, порівняно, наприклад, з Донецьком, в якого населення просто в два рази більше, але немає стільки пам’яток культурної спадщини.

«Ми маємо викривлену ситуацію з охороною культурної спадщини, коли справжні пам’ятки реально недофінасовуються», – заявив він.

Також Салюк наголосив, що у сфері фінансування найважливіше, аби воно було системним і стабільним.

«Нехай це фінансування буде в меншому об’ємі, нехай буде, наприклад, щороку 10 млн, але нехай це фінансування буде стабільним. Це дасть можливість управлінцям приймати системні правильні рішення і забезпечувати тяглість виконання робіт», – сказав він.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути