chrome firefox opera safari iexplorer

Львівщина пропонує 4 об’єкти до включення в ЮНЕСКО

15 червня 2012 о 15:46

Чотири об’єкти пам’яток культурної спадщини Львівщини відібрали в якості потенційних кандидатів для занесення до списку ЮНЕСКО.

Про це йшлося під час наради щодо стану підготовки внесення у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО спільної українсько-польської транскордонної номінації «Дерев’яні церкви українських і польських Карпат» у Львівській ОДА.

Заступник голови Львівської ОДА Володимир Губицький зазначив, що на даний час вже відібрано по 8 пам’яток з кожної країни, які є визначними взірцями пам’яток культурної спадщини – храмів лемківської, бойківської, гуцульської та галицької шкіл, які зберегли свою автентичність і можуть розглядатися як потенційні кандидати для занесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За словами В.Губицького, від Львівської області до цього списку потрапило чотири об’єкти: церква Святого Юра у м. Дрогобич, церква Святого Духа в с. Потелич Жовківського району, церква Собору Пр.Богородиці у с. Матків Турківського району та церква Святої Трійці в м. Жовква.

Заступник голови Львівської ОДА додав, що на сьогодні, за інформацією із Центру Світової спадщини ЮНЕСКО номінація (заявка) дерев’яних церков карпатського регіону у Польщі та Україні відповідає всім технічним вимогам, встановленим у нормативних вимогах щодо повноти перевірки номінацій до Списку всесвітньої спадщини.

Після надання доступу делегації ІКОМОС для проведення оцінювання та обстеження об’єктів буде підготовлено і передано заявку на конгрес ЮНЕСКО.

«Зараз необхідно провести ряд практичних заходів з підготовки номінованих об’ктів для огляду експертом ІКОМОС. Крім цього, було скеровано листи до голів РДА Турківського і Жовківського районів про проведення ямкового ремонту доріг, що ведуть до населених пунктів, де розташовані храми» – зазначив під час наради Володимир Губицький.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Новини культури

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі