chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві відзначать восьму річницю Помаранчевої революції

22 листопада 2012 о 08:47

У день восьмої річниці Помаранчевої революції 22 листопада в Києві біля Головпоштамту на Майдані Незалежності відбудеться мітинг, повідомив керівник Коаліції учасників помаранчевої революції (КУПР) Сергій Мельник.

«У цьому році ми не будемо проводити святкування, тому що при нині чинному авторитарному режимі в нашій державі як би святкувати нічого. Ми будемо відзначати восьму річницю Помаранчевої революції, другу — податкового Майдану і День Свободи, який у нас відібрали. Швидше за все, це буде жорсткий мітинг, аналогічний до торішнього», — повідомив Мельник.

За його словами, КУПР і Комітет визволення політв'язнів подали відповідні заявки в Київську міську державну адміністрацію (КМДА), однак, практично це одна заявка, оскільки КУПР входить до складу Комітету.

У середу в КМДА відбулася нарада за участю організаторів акцій 22 листопада.

«КМДА визначилася зі своєю позицією. Нам заявили, що в суд з позовом про обмеження права на мирні зібрання, тобто з позовом про заборону на проведення мітингу, вони звертатися не будуть», — зазначив Мельник.

На нараді було визначено місце проведення мітингу — біля Головпоштамту, оскільки з протилежного боку Майдану Незалежності, біля Монументу Незалежності, почався монтаж головної новорічної ялинки країни.

За словами Мельника, КМДА дала дозвіл на проведення акції за умови, що її учасники не будуть використовувати піротехніку, встановлювати намети і організовувати ходу.

У рамках акції не планується встановлювати сцену, буде лише використана звукопідсилювальна апаратура.

«План заходів такий: близько 16:00 годин ми почнемо встановлювати звукопідсилювальну апаратуру. Сподіваюся, правоохоронні органи не будуть перешкоджати цьому, хоча чіткої згоди вони не дали. Близько 17:00 ми почнемо попередні виступи, гратиме музика, а о 18:00 відбудеться офіційне відкриття самого заходу», — зазначив Мельник.

За його словами, опозиція поки не вирішила, чи братиме вона офіційно участь у заході — це питання буде розглядатися на засіданні штабу ВО Батьківщина в середу. Водночас, значна кількість народних депутатів від опозиції братимуть участь у мітингу в будь-якому випадку.

У цілому КУПР та Комітет визволення політв'язнів подали заявки на участь в акції 40 тис. осіб, але реально вони сподіваються, що збереться близько 1 тис.

За даними КУПРу, 22 листопада також мають намір провести акцію Українська народна партія і Конгрес українських націоналістів, які об 11:00 планують провести акцію біля Адміністрації Президента, щоб «привітати Президента з Днем Свободи».

Водночас, за даними КУПР, в КМДА поки не надійшли заявки про проведення альтернативних заходів з боку провладних організацій.

Як відомо, День Свободи відзначався 22 листопада. Це свято було засновано 19 листопада 2005 року указом президента Віктора Ющенка.

30 грудня 2011 року Президент Віктор Янукович підписав указ, згідно з яким 22 січні визначено як День Соборності та Свободи.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути