chrome firefox opera safari iexplorer

У назвах київських вулиць виправлять помилки

29 листопада 2012 о 14:15

Одразу три проекти рішень про найменування та перейменування вулиць столиці розглянули депутати Київради на пленарному засіданні 29 листопада 2012 року. Про це УНН повідомили у прес-службі київської міськради.

За зверненням Споживчого товариства – колектив індивідуальних забудовників «МЕТРОЛОГ» чотири нові вулиці у Голосіївському районі Києва отримали назви: Серпнева, Липнева, Січнева, Квітнева.

Вул. Січнева пролягає від вул. Метрологічної до території державного заповідного господарства «Феофанія», вул. Квітнева, вул. Липнева та вул. Серпнева — від вул. Січневої до території державного заповідного господарства «Феофанія».

Нову назву отримає і провулок Березневий у Дарницькому районі. У зверненні колективу мешканців району зазначалося, що назва провулку дублюється, що створює незручності під час виклику різних служб, тому було запропоновано перейменувати його у 3-й провулок Березневий. Депутати підтримати пропозицію мешканців.

Коментуючи журналістам ці проекти рішень, заступник міського голови – секретар Київради Галина Герега відмітила, що позиція міської ради у таких питаннях – прислухатися до думки киян.

«До Київради постійно надходять звернення киян з проханням про найменування та перейменування вулиць. Кожна з цих заяв уважно розглядаються у профільних комісіях, і якщо депутати не бачать перешкод для задоволення такого звернення, рішення приймається, виходячи з пропозицій мешканців», — пояснює секретар Київради.

Дещо змінені назви отримали і добре відомі столичні вулиці. Згідно з інформацією, наданою Інститутом української мови, в офіційних базах даних назви вулиць будуть змінені таким чином: Площа Бесарабська на Бессарабська, вулиця Лейпцигська на Лейпцизька, вулиця Виборгська на Виборзька.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути