chrome firefox opera safari iexplorer

Українці зможуть міняти мобільного оператора, зберігаючи при цьому свій номер

28 листопада 2012 о 11:38

Українці зможуть міняти мобільного оператора, зберігаючи при цьому свій номер. 27 листопада почали діяти нові технічні вимоги до мереж, а сама послуга, як очікується, буде впроваджена вже у наступному році.

Зокрема, у Міністерстві юстиції вчора повідомили про набуття чинності з 21 листопада наказу Держслужби спеціального зв'язку та захисту інформації «Про затвердження технічних вимог до телекомунікаційних мереж України щодо забезпечення надання послуг перенесення абонентського номера та користування персональним номером».

Цей документ дозволяє впровадити послугу перенесення мобільних номерів при зміні оператора — Mobile Number Portability (MNP). Для цього буде створена єдина база даних. Абоненти зможуть міняти оператора зі збереженням номера необмежену кількість разів, пише Коммерсант-Украина.

У Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, вже підготували проект правил надання послуги MNP. Як розповіло джерело у регуляторі, щоб зберегти номер, абонентові треба буде звернутися з письмовою заявою до оператора, у мережі якого він захоче обслуговуватися.

Як відзначає видання, перехід у нову мережу займе менше доби, однак послуга буде платною. Співрозмовник у НКРСІ припустив, що плата складе близько 40 грн — на рівні середнього місячного рахунку українського абонента мобільного зв'язку.

Для порівняння, у європейських країнах плата за MNP у середньому становить 8,38 євро, а найвища плата діє у Португалії (40 євро) і Великобританії (43,55 євро). У Данії, Хорватії, Ірландії та низці інших країн послуга безкоштовна.

Найбільш швидко послуга надається у США, Канаді, Австрії та Чилі (абонент може «перенести» номер від одного оператора до іншого за 10 хвилин), найтриваліший термін у Данії (60 днів).

У НКРСІ розраховують, що послуга збереження номера почне працювати в Україні вже наступного року. За оцінками глави регулятора Петра Яцука, створення системи збереження номера обійдеться бізнесу більш ніж в $10 млн.

За оцінками мобільних операторів, послуга збереження номера може зацікавити приблизно 5-10% всіх абонентів — це 2,5-5 млн SIM-карток. За оцінками директора з маркетингу МТС Святослава Горбаня, близько 10% усіх користувачів мобільного зв'язку у країні регулярно змінюють оператора навіть без MNP.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...