chrome firefox opera safari iexplorer

В Асканії-Нова зацвів цілинний степ

21 листопада 2012 о 15:40

Унікальне природне явище цими днями мають змогу спостерігати співробітники й гості біосферного заповідника Асканія-Нова на Херсонщині.

У його східній частині, на території суворо охоронюваного цілинного степу, спершу зацвів, а потім навіть викинув колоски один із представників перистої ковили — ковила українська (на знімку). Завдяки цьому частина степу площею близько 20 гектарів перетворилася на море зі сріблястими хвилями, оспіване в літературі й народних думах.

— Я працюю в Асканії-Нова вже 22 роки, але такого ще жодного разу не бачив. Адже цвітіння ковили зазвичай починається у квітні-травні, і цей цикл на моїй пам’яті не порушувався ніколи, — вражений директор біосферного заповідника кандидат біологічних наук Віктор Гавриленко.

Аномально тепла осінь, яка кілька останніх років приходить на південь України, дарує жителям Херсонщини можливість побачити в жовтні-листопаді цвітіння каштанів, акації й навіть бузку.

Восени нинішнього року в цей час денна температура також сягала 22, а подекуди й 29 градусів тепла. У комбінації з відсутністю нічних заморозків і дощами, які випали після тривалої посухи, вона стала поштовхом для цвітіння ковили.

Фахівці певні: якщо тепла погода протримається ще хоча б пару тижнів, колосся цієї гарної трави встигне навіть дозріти. Хоча ботаніки кажуть, що несвоєчасне цвітіння багаторічним травам, деревам і чагарникам на користь не йде, бо порушує звичний для рослин період спокою, і перезимувати їм стає складніше.

Розділи: Довкілля

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...