chrome firefox opera safari iexplorer

Національний книжковий фонд на межі знищення

27 грудня 2012 о 11:23

Національний книжковий фонд Книжкової палати України ім. Івана Федорова знаходиться на межі знищення. Через те, що влада не виділила гроші на закінчення робіт із заміни системи кондиціонування температура у книгосховищі опустилася до недопустимої для збереження книжок позначки: — 2º С.

Про це повідомила прес-служба народного депутата України (фракція «Батьківщина») Олександра Бригинця.

У Держбюджеті на 2012 рік на проведення робіт із зміни кондиційного устаткування були виділені кошти у сумі близько 7 млн. грн. Роботи проводились поетапно: виконавець робіт демонтував стару кондиційну систему та почав установку нової. Проте фінансування припинилося і роботи теж. Тому книжкові фонди національного надбання знаходяться в приміщеннях при температурі -2 º С, що нищить книжки.

«Я обурений тим, як бездумно влада нищить надбання культурної спадщини. Адже якщо книги зберігають при такій температурі, зрозуміло, що вони зіпсуються і відновити їх буде не можливо», — зазначив О. Бригинець.

Депутат розповів, що Книжковій палаті виплатили кошти в сумі 4 млн. грн., інші гроші — майже 3 млн. – досі не перераховані на рахунок установи.

«З яких причин припинилося фінансування робіт, не зрозуміло. Якщо кошти бюджетом передбачені, то роботи мають бути профінансовані, особливо враховуючи небезпеку для книжкового фонду», — заявив О.Бригинець.

Депутат звернувся до Прем’єр-міністра М. Азарова з вимогою терміново виділити кошти, передбачені на фінансування робіт по заміні кондиційного устаткування у Книжковій палаті України імені Івана Федорова, поки книжки ще можна врятувати.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути