chrome firefox opera safari iexplorer

Охлобистін хоче зняти фільм в Україні

20 грудня 2012 о 10:25

У пітчинг-сесії копродукційних кінопроектів Четвертого конкурсного відбору на отримання державного фінансування фільм за власним сценарієм представив відомий російський актор та сценарист Іван Охлобистін.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Державного агентства України з питань кіно, серед стрічок-конкурентів – лірична комедія “Федір” відомого грузинського режисера Нани Джорджадзе, трилер Георгія Фоміна “Шлях мерця” з Миколою Вереснем у головній ролі та пригодницька мелодрама “Моя бабуся – Фанні Каплан”, до участі у якій продюсери стрічки планують залучити зірку французького кіно Алена Делона.

18 та 19 грудня 2012 року у Будинку кіно Держкіно проводить пітчинги кінопроектів-учасників другого етапу Четвертого конкурсного відбору для формування «Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2013—2014 рр». У серії копродукційних проектів Національна кінематека України представила соціальну притчу режисера Романа Пригунова “Вузькоколійка” — фантасмагорію, сценарій якої на основі твору Михайла Вєллєра написав російський актор та сценарист Іван Охлобистін.

“Я маю певні претензії до мого рідного російського кіно: аж надто воно сьогодні захоплюється грошима. Мій “розбій” сьогодні – змінити вектор від грошей до мистецтва. Хочу, щоб цей фільм був знятий, і щоб він був українським, тому що гроші у мене вже є”, — сказав І.Охлобистін експертам на презентації власного проекту.

У програмі пітчингів представлено 41 проект, який пройшов до другого туру конкурсу. Цього року в окрему сесію винесено розгляд копродукційних кінопроектів, дебютів та фільмів, присвячених 200-річчю Тараса Шевченка. Додатково у позаконкурсній програмі експерти розглянуть дебютні проекти, які не добрали незначної кількості балів для того, щоб пройти у другий тур конкурсу. Зі 103 кінопроектів, які були розглянуті Експертною комісією у першому турі, у пітчинг-сесіях режисери та продюсери представлять 4 ігрових, 8 копродукційних, 6 анімаційних, 14 неігрових кінопроектів (з них 2 — копродукційні), 7 дебютів, 1 дитячий та 1 фільм у сесії до 200-річчя Т.Шевченка.

19 лютого

Інші дати
Клим Чурюмов
1937 – легендарний український астроном, першовідкривач комети Чурюмова-Герасименко та Чурюмова-Солодовнікова.
Розгорнути
Народився Костянтин Ушинський
(1824, м.Тула, Росія - 1870), визначний російський педагог українського походження, один з засновників педагогічної науки в Росії.
«Народ без народності - тіло без душі» (Костянтин Ушинський)
Розгорнути
Народилась Катерина Скаржинська
(1853, м. Лубни Полтавської обл. - 1932) - українська поміщиця, меценатка, фундаторка першого приватного краєзнавчого музею, народної школи, бібліотеки, аматорського українського театру. її коштами на Лубенщині проводилися археологічні розкопки.
Розгорнути
Народилася Марфа Паторжинська-Снага
(1899-1981), українська піаністка і педагог, заслужений діяч мистецтв України. Дружина Івана Паторжинського.
Розгорнути
Loading...