chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні відзначать 75-річчя з дня народження В'ячеслава Чорновола

10 грудня 2012 о 12:52

Кабінет Міністрів прийняв рішення відсвяткувати 75-річчя з дня народження видатного громадського та державного діяча, колишнього лідера Народного руху України, Героя України В'ячеслава Чорновола.

5 грудня уряд схвалив розпорядження про заходи з відзначення цієї події.

У Кабміні уточнили, що відповідний проект розпорядження розроблено Міністерством культури з метою забезпечення належних організаційно-правових умов для вшанування пам'яті Чорновола.

Зокрема, планується проведення урочистих заходів, присвячених життю та діяльності Чорновола, в тому числі — літературних вечорів, вечорів-портретів, читань, науково-практичних конференцій, семінарів, конкурсів творчих і наукових робіт, книжкових виставок, виставок документів та матеріалів.

Мінкультури також сподівається, що організація тематичних телепередач, присвячених журналістській і політичній діяльності Чорновола, дозволить широко висвітлити ці заходи в засобах масової інформації.

Як повідомлялося, в березні Верховна Рада вирішила відзначити на державному рівні 75-річчя з дня народження колишнього лідера Народного руху України В'ячеслава Чорновола.

24 грудня виповнюється 75 років з дня народження Чорновола.

Нагадаємо, В'ячеслав Чорновіл загинув в автомобільній катастрофі в березні 1999 року неподалік від Києва. Слідство встановило, що причиною загибелі Чорновола став нещасний випадок, проте з часом розслідування справи було відновлено.

23 лютого 2012 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області відмовився закрити кримінальну справу за фактом загибелі колишнього лідера партії Народний Рух України В'ячеслава Чорновола.

19 лютого

Інші дати
Клим Чурюмов
1937 – легендарний український астроном, першовідкривач комети Чурюмова-Герасименко та Чурюмова-Солодовнікова.
Розгорнути
Народився Костянтин Ушинський
(1824, м.Тула, Росія - 1870), визначний російський педагог українського походження, один з засновників педагогічної науки в Росії.
«Народ без народності - тіло без душі» (Костянтин Ушинський)
Розгорнути
Народилась Катерина Скаржинська
(1853, м. Лубни Полтавської обл. - 1932) - українська поміщиця, меценатка, фундаторка першого приватного краєзнавчого музею, народної школи, бібліотеки, аматорського українського театру. її коштами на Лубенщині проводилися археологічні розкопки.
Розгорнути
Народилася Марфа Паторжинська-Снага
(1899-1981), українська піаністка і педагог, заслужений діяч мистецтв України. Дружина Івана Паторжинського.
Розгорнути

Новини Дивитися всі