chrome firefox opera safari iexplorer

З НАНУ хочуть звільнити 8 тисяч працівників

06 грудня 2012 о 14:01

Представники профспілки Національної академії наук проводять пікет біля будівлі Верховної ради на знак протесту проти недофінансування діяльності НАНУ. В акції, організованій профспілкою Національної академії наук, бере участь більше ста науковців. Її учасники розмістили на паркані біля будівлі парламенту плакат «Без науки немає майбутнього України».

Представники НАНУ звинуватили Кабмін у порушенні домовленостей про збільшення фінансування в 2013 році, які були досягнуті в жовтні. Між тим у проекті держбюджету на потреби академії планується виділити лише 65% від необхідної суми, що змусить НАНУ скоротити штат.

«НАНУ виділили з бюджету 50800000 гривень на зарплати в IV кварталі цього року. Крім того, прем'єр Микола Азаров доручив міністру фінансів Юрію Колобову врахувати потреби академії в бюджеті на 2013 рік», — розповів голова профспілки НАНУ Анатолій Широков.

«У понеділок ми побачили проект бюджету, і в ньому замість 3,7 млрд гривень, які ми просили, передбачено лише 2,5 млрд гривень. Це всього 65% від необхідної суми, цього не вистачить навіть на виплату зарплат у повному обсязі», — додав він. Зараз у структурі академії налічується 174 інституту, в роботі яких зайнято близько 42 тис. співробітників. За даними профспілки НАНУ, їх середня зарплата становить 3 тис. 111 гривень.

«Недофінансування призведе до скорочення штату», — попереджає Широков.

«Доведеться звільнити близько 8 тисяч людей, можливо, деякі інститути перейдуть на неповний робочий день або відправлять людей у відпустку за свій рахунок», — додав він.

У комітеті Верховної ради з питань бюджету визнають, що в 2013 році ситуація з фінансуванням науки не покращиться. При цьому, в бюджеті закладено збільшення фінансування Генпрокуратури на 20% та інших силових відомств.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути