chrome firefox opera safari iexplorer

24 січня львів’янам покажуть найкращі українські короткометражки

14 січня 2013 о 12:46

24 січня у Львові відбудеться показ програми «Українська нова хвиля», яка складається з семи короткометражних фільмів українських режисерів.

До програми увійшли короткометражні кінокартини «Уроки української», «Дорога», «День Незалежності», «Борода», «Пиріг», «Діалог на самоті» та «Між двадцятою та опівночі».

Як повідомляє прес-служба Львівської міської ради, початок показу – о 19.00 в кінопалаці «Копернік».

«Національний центр Олександра Довженка у партнерстві з мистецькою формацією Wiz-Art пропонує увазі львів’ян проект прем’єрних показів найновіших українських фільмів «Українська нова хвиля». У межах показу широкій аудиторії демонструватимуть фільми, щойно створені за сприяння або на замовлення Державного агентства України з питань кіно. Тривалість сеансу – 109 хв», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають організатори, більшість стрічок, що будуть показані 24 січня, взяли або невдовзі братимуть участь у міжнародних кінофестивалях. Два з них – фільми «Уроки української» та «Дорога» – щойно завершені проекти.

Фільм «День Незалежності» режисера Антоніни Ноябрьової отримав Спеціальний Диплом журі національного конкурсу Одеського Міжнародного кінофестивалю та гран-прі національного конкурсу МКФ «Молодість-42».

Кінокартина «Борода» Дмитра Сухолиткого-Собчука, яка входить до альманаху «Україно, гудбай», отримала приз за кращий сценарій на фестивалі «Відкрита ніч».

Короткометражна картина «Пиріг» режисера Юрія Ковальова є учасником третього Одеського МКФ (Українська національна конкурсна програма) та VII Міжнародного фестивалю незалежного кіно «Кінолев» (українська програма).

«Між двадцятою та опівночі» відзначений дипломом національного конкурсу МКФ «Молодість-42».

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути