chrome firefox opera safari iexplorer

Через нардепів Національний художній музей побоюється за свою будівлю

17 січня 2013 о 09:43

Національний художній музей України вважає безпідставними припущення щодо можливості відчуження будівлі по вул. Грушевського,6, її продажу та перепрофілювання.

Про це йдеться у заяві, опублікованій музеєм.

Причиною занепокоєння музейчиків за будівлю НХМУ став законопроект Олександра Бригинця «Про внесення змін до Закону України „Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації“ (щодо включення до Переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації будинку Національного художнього музею України на вул. Грушевського, 6)».

Він був внесений на розгляд ВРУ 14 січня.

Водночас у музеї зауважують, що твердження нардепа не відповідають дійсності.

«Будівля музею як пам’ятка містобудування і архітектури має № 903 згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 06.09.1979 № 442, і зазначена постанова не втратила чинності», йдеться у тексті заяви.

Крім того, Музейна рада підтримала в цілому програму розвитку НХМУ, яка в ескізному варіанті була представлена ще у грудні.

Ця програма розвитку НХМУ передбачає перетворення музею на музейний комплекс, що складається з декількох функціонально обумовлених корпусів. Історична будівля музею по вул. Грушевського, 6 залишається архітектурним ядром й ідейною серцевиною майбутнього музейного комплексу.

Для подальшої розбудови музей потребує державної підтримки у вирішенні майнових та фінансових питань, зокрема, остаточного розв’язання правової колізії щодо території по вул.Інститутській, 3.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути