chrome firefox opera safari iexplorer

Чернігівська «Просвіта» вимагає від Нацради повернути в радіоефір українську мову

28 січня 2013 о 12:13

Правління чернігівського обласного товариства «Просвіта» ухвалило звернення до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, яка своїм рішенням № 2558 від 26 грудня минулого року визнала переможцем конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням частоти 105,9 МГц у Чернігові ПрАТ «Студія «Європозитив», м. Київ (вихідні дані: «Європа плюс»).

«Своїми рішеннями про розподіл частотного ресурсу Національна рада створила небезпечний прецедент, коли в українському Чернігові — адміністративному центрі області, де 89% населення вважають рідною українську мову, 14 з уже 15 ефірних FM-радіостанцій ведуть трансляцію іноземними мовами», — йдеться в заяві просвітян.

«Просвіта» вказує на зневажання прав українців: «Порушниками програмних концепцій мовлення, особливо в частині дотримання заявлених мовних пропорцій, є чи не основна маса ретрансляторів іноземних станцій в обласному центрі. Всупереч заявленим (до 92% часу під україномовний продукт) майже весь ефір заповнений російською і англійською мовами. На колись місцевих чернігівських частотах (101,8 МГц; 107,7 МГц) також ведуть мовлення немісцеві й неукраїнські радіостанції — «Радио Шарманка» (всупереч заявленим 92% україномовного наповнення) и «Радио Рокс» відповідно, завдаючи невиправної шкоди задоволенню інформаційних і культурних потреб чернігівців».

Правління чернігівської «Просвіти» вимагає відібрати ліцензію у «Європи плюс» та здійснити перевірки діяльності бізнес-структур, що ретранслюють іномовні станції, у т. ч. «Радио шансон», «Русское радио» і т. п., на предмет відповідності їхніх ефірів заявленим програмним концепціям.

Просвітяни виступають за те, щоб влаштувати прозорий конкурс із пріоритетним наданням частот під місцеве, українське і суспільно важливе громадське мовлення як важливий фактор розвитку місцевої громади з неухильним дотриманням мовниками заявлених програмних концепцій.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути