chrome firefox opera safari iexplorer

Державним мовникам урізали апетити

25 січня 2013 о 15:48

Комітет телерадіомовлення в кілька разів зменшив фінансування держканалів і запропонував звільнити кожного десятого працівника.

Про це йдеться в «Плані заходів щодо оптимізації діяльності та забезпечення ефективної роботи державних телерадіокомпаній в 2013 році», прийнятому на засіданні колегії Держкомтелерадіо в четвер, 24 січня. Текст документа є в розпорядженні «Коментарів».

Як зазначив заступник голови комітету Дмитро Кравченко, в цьому році значно скорочено суму фінансування державного телерадіомовлення із загального фонду держбюджету. Особливо це стосується витрат на трансляцію телепрограм. «Сума на трансляцію в три рази менша, ніж минулого року, і в чотири рази менше від мінімальної потреби, озвученої Держкомтелерадіо за розрахунком державних мовників», — сказав він.

Крім того, Кравченко зазначив, що станом на 2012 року виникла кредиторська заборгованість у 25, 2 млн грн перед операторами зв´язку. «Зрозуміло, що кредиторська заборгованість повинна також погашатися за рахунок грошей, передбачених держбюджетом на цей рік», — додав Кравченко.

У такій ситуації державним телерадіоканалам рекомендується формувати обсяг держзамовлення на виробництво і трансляцію теле- і радіопрограм, виходячи з видатків, передбачених у держбюджеті України. Крім того, Держкомтелерадіо порадило більш ефективно шукати і залучати інвесторів для створення нових програм, оминаючи бюджетні джерела фінансування.

На думку комітету, однією з умов ефективної роботи ТРК повинна стати мінімізація витрат на виробництво телепрограм, в тому числі, і шляхом використання обмінного і спільного телепродукту.

«Обмін програмами дозволить уникнути зайвого дублювання за тематичними розділами. Часткова участь окремо взятій ОДТРК у спільному проекті є більш ефективним, ніж створення власної оригінальної програми на цю тему», — зазначено в документі.

Зокрема, в плані заходів передбачена оптимізація структури та штатної чисельності державних каналів. Керівники ДТРК повинні до травня внести пропозиції щодо скорочень штату: НТКУ і НРКУ мають скоротити не менш ніж 15%, а ОГДТРК, штат яких перевищує 300 людей, — 18% працівників. У ОГДТРК, де працює від 200 до 300 людей, пропонується скоротити штат на 10%.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути