chrome firefox opera safari iexplorer

Для виконання величезного числа рішень Євросуду Україні буде потрібен спеціальний орган

23 січня 2013 о 09:18

Парламентська асамблея ради Європи рекомендувала Україні створити національний орган, який буде відповідальний за виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Такі ж рекомендації відносяться до Болгарії, Греції, Італії, Молдови, Польщі, Румунії, Росії та Туреччини, які вказані як країни з «величезними структурними проблемами».

Про це йдеться в резолюції ПАРЄ, яка була проголосована у вівторок, 22 січня, в Страсбурзі в рамках пленарного засідання. За резолюцію проголосувало 100, проти 1, утрималися 5.

Доповідачем від комітету з правових питань та питань прав людини виступає український депутат Сергій Ківалов.

У документі зазначено, що держави-учасники поряд з Європейським судом з прав людини і Комітетом міністрів несуть «основну відповідальність» щодо ефективного застосування на національному рівні Європейської конвенції з прав людини.

«Комітет з правових питань та питань прав людини висловлює співчуття у зв'язку з тим, що ЄСПЛ далі перевантажений великою кількістю повторюваних справ з широко поширеними порушеннями в національних правових системах і закликає держави-учасниці Конвенції створити стратегії і плани дій для боротьби з їх структурними проблемами, внести зміни в законодавство згідно з прецедентним правом ЄСПЛ», — наголошується в резолюції.

Також, країнам рекомендовано розглянути питання про створення національного органу, відповідального «виключно за виконання рішень суду».

«Крім цього, національні парламенти повинні брати активну участь у реалізації цих рішень і, зокрема, у виявленні структурних недоліків», — йдеться в резолюції.

Рада Європи також закликала уряди «збільшити тиск і вживати більш жорсткі заходи» у разі зволікання і безперервного недотримання постанов суду.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути