chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні буде створена національна поліція

10 січня 2013 о 15:58

В Україні все ж буде створена поліція, в тому числі і фінансова. Про це на засіданні парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Черних.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Черних зазначив, що міністерство пропонує концепцію реформування МВС, мета якого — створення відомства громадянського типу і усунення дублюючих функцій.

«Реформування міністерства на першому етапі доцільно почати зі створення національної поліції як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовуватиметься і координуватиметься Кабінетом міністрів України через міністра внутрішніх справ», — сказав він.

За словами замміністра, національна поліція буде забезпечувати виконання основних правоохоронних функцій, які в даний час виконують підрозділи міністерства: забезпечення громадського порядку, боротьба зі злочинністю, охорона прав і свобод громадян, розслідування злочинів, забезпечення безпеки дорожнього руху. У складі національної поліції також планується створити фінансову поліцію, яка буде протидіяти економічній злочинності.

«В цілому, національна поліція повинна складатися з кримінальної поліції, поліції громадської безпеки, фінансової поліції, транспортної поліції, спеціальної поліції», — додав Черних.

На наступному етапі реформування планується створити державне бюро розслідувань і реформувати внутрішні війська. «Державне бюро розслідувань — незалежний антикорупційний орган, наділений функціями розслідування злочинів, скоєних високими посадовцями, представниками правоохоронних органів та судів», — уточнив заступник міністра.

Внутрішні війська пропонується реформувати з урахуванням міжнародного досвіду.

Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути