chrome firefox opera safari iexplorer

Для виконання величезного числа рішень Євросуду Україні буде потрібен спеціальний орган

23 січня 2013 о 09:18

Парламентська асамблея ради Європи рекомендувала Україні створити національний орган, який буде відповідальний за виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Такі ж рекомендації відносяться до Болгарії, Греції, Італії, Молдови, Польщі, Румунії, Росії та Туреччини, які вказані як країни з «величезними структурними проблемами».

Про це йдеться в резолюції ПАРЄ, яка була проголосована у вівторок, 22 січня, в Страсбурзі в рамках пленарного засідання. За резолюцію проголосувало 100, проти 1, утрималися 5.

Доповідачем від комітету з правових питань та питань прав людини виступає український депутат Сергій Ківалов.

У документі зазначено, що держави-учасники поряд з Європейським судом з прав людини і Комітетом міністрів несуть «основну відповідальність» щодо ефективного застосування на національному рівні Європейської конвенції з прав людини.

«Комітет з правових питань та питань прав людини висловлює співчуття у зв'язку з тим, що ЄСПЛ далі перевантажений великою кількістю повторюваних справ з широко поширеними порушеннями в національних правових системах і закликає держави-учасниці Конвенції створити стратегії і плани дій для боротьби з їх структурними проблемами, внести зміни в законодавство згідно з прецедентним правом ЄСПЛ», — наголошується в резолюції.

Також, країнам рекомендовано розглянути питання про створення національного органу, відповідального «виключно за виконання рішень суду».

«Крім цього, національні парламенти повинні брати активну участь у реалізації цих рішень і, зокрема, у виявленні структурних недоліків», — йдеться в резолюції.

Рада Європи також закликала уряди «збільшити тиск і вживати більш жорсткі заходи» у разі зволікання і безперервного недотримання постанов суду.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути