chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Трипільської культури невдовзі припинить існування

27 січня 2013 о 10:13

У Тальному Черкаської області невдовзі припинить існування музей історії хліборобства, відомий в усій країні. Велика кількість експонатів, у тому числі й унікальних пам'яток трипільської культури залишаться без господаря.

На фінансування закладу в районної адміністрації немає грошей. Директор музею Вадим Мицик розрахувався, пише Gazeta.ua.

Тим часом київські археологи вже висловили готовність забрати найбільш цінні експонати у столицю.

«У 2006 році нас виселили з приміщення палацу графів Шувалових, нібито, щоб дати змогу будівельникам розпочати реставрацію палацу в рамках програми „Золота підкова Черкащини“, – розповідає колишній директор Вадим Мицик. – Грошей на реставрацію постійно бракувало. Палац розбомбили, а відновити не змогли. Так і покинули. Решту розікрали вандали».

За словами чоловіка, у нової влади грошей на музей і поготів не було.

"Нам постійно обіцяли надати нове приміщення, зробити в ньому ремонт. 6 років годували обіцянками. У грудні забрали останні 42 тисячі й перекинули їх на будинок пристарілих. Районна рада ухвалила новий бюджет. Дала гроші на 2-місячне існування музею, щоб люди розрахувалися й стали на біржу. Єдиною згадкою про музей залишилася табличка на об'їзній дорозі за Тальним: «Trypilska kultura. Museum», — зазначив Мицик.

Серед великої кількості трипільських експонатів у музеї зберігалися інші пам'ятки старовини: мідна козацька кварта ХVI століття з двома ручками, речі часів Київської Русі, римська та грецька кераміка.

Найцінніші експонати хочуть забрати до столиці київські археологи.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути