chrome firefox opera safari iexplorer

За роки незалежності науковців в Україні стало втричі менше

28 січня 2013 о 09:04

З 1991 року чисельність вчених-дослідників в Україні скоротилася втричі. Всього в наукових установах державного, підприємницького та освітнього секторів науки 135 тис. осіб — 0,7% зайнятого населення країни.

З них 70 тис. — дослідники (16 тис. кандидатів наук, 4 тис. докторів наук і 50 тис. виконавців наукових та науково-технічних робіт без наукового ступеня), пише ZN.UA.

Для порівняння — в сусідніх країнах скорочення наукових працівників за останні десятиліття було значно меншим, ніж в Україні, і на сьогодні чисельність працівників наукових організацій у Росії й Білорусі становить 1,1% та 1,3% зайнятого населення.

Державне фінансування наукової сфери в Росії і Білорусі також вище — 0,57% і 0,76 від ВВП відповідно, що в 2-3 рази більше, ніж в Україні.

У 2011 році в нашій країні ВВП у фактичних цінах склав 1 трильйон 316,6 мільярдів гривень. З них обсяг фінансування витрат на виконання наукових та науково-технічних робіт за рахунок державного бюджету — лише 3860 млн. грн. (0,29% ВВП).

Це в шість разів менше, ніж передбачено Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльності», згідно з яким «держава забезпечує бюджетне фінансування наукової та науково-технічної діяльності (крім витрат на оборону) у розмірі не менше 1,7 відсотка валового внутрішнього продукту України».

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути