chrome firefox opera safari iexplorer

У минулому році захворюваність на кір на Тернопільщині зросла у 30 разів

25 лютого 2013 о 11:44

У 2012 році захворюваність на кір у Тернопільському регіоні зросла в 31 раз. Про це йшлося на засіданні колегії Державної санітарно-епідеміологічної служби Тернопільської області, повідомляє УНН.

«Більше 100 тисяч людей нашої області захворіли на інфекційні хвороби, в 31 раз зросла захворюваність на кір. Це приклад того, яка небезпека чатує на населення, яке катастрофічно втрачає імунітет до багатьох інфекційних захворювань через розвалену практично за останні роки системи імунопрофілактики, 546 людей захворіли на туберкульоз, причому половина з них — це бацелярні і деструктивні форми. А ще більше прикро, що 23 дітям і підліткам було виставлено той страшний діагноз», — розповів головний лікар ДЗ «Тернопільська обласна СЕС» МОЗ України Степан Дністрян.

Минулого року лише на 45% була виконана програма туберкулінодіагностики серед дітей.

Нагадаємо, за даними МОЗ, протягом двох останніх років рівень захворюваності на кір в Україні виріс у 80 разів порівняно з попередніми роками. Разом з цим у відомстві зазначають, що найкращим захистом від кору та інших керованих інфекційних хвороб є вакцинація.

Нагадаємо, в середньому 350 українських дітей щороку помирає від інфекцій, які можна попередити вакцинацією. В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, обов’язковою є вакцинація від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути