chrome firefox opera safari iexplorer

В Криму фактично розпочалася весна

08 лютого 2013 о 11:46

У Криму вже тиждень температура не опускається нижче 10 градусів тепла. Через це на півострові фактично розпочалася весна: зацвіли первоцвіти та прокинулися бджоли. Згідно з прогнозами синоптиків, найближчі 5 днів погода залишиться такою ж теплою.

Зима ще не закінчилася, тож на півострiв ще можуть прийти морози. Як розповів «Україні молодій» відомий у Криму бджоляр–апітерапевт В’ячеслав Савінов, дочасне пробудження комах їхньому здоров’ю не зашкодить. Головне, щоб у вуликах було достатньо корму, бо цвітіння медоносних рослин iще не спостерігається.

Невеликі морози не загрожуватимуть також майбутньому урожаю. «Наші синоптики прогнозують, що через декілька днів температура опуститься приблизно до мінусової позначки. Для однорічних це цілком прийнятно, лише щоб не вдарили сильніші морози, як це було торік. На стан озимих такий перепад не вплине взагалі», — пояснив «УМ» головний спеціаліст відділу зернових і технічних культур з Управління рослинництва місцевого міністерства АПК Дмитро Назминов.

Варто нагадати, що торік у лютому температура у деяких степових районах півострова різко опустилась аж до –36. Загинула спровокована січневим потеплінням плодова брунька винограду і фруктових насаджень. Але завдяки грамотній весняній обрізці, підживленню добривами і зрошенню аграріям у підсумку вдалося отримати доволі пристойний урожай. Так, приміром, було зібрано 109 тисяч тонн плодово–ягідної продукції (126 % у порівнянні з 2011 роком) і 75 тисяч тонн винограду (76%). Цьогоріч же у Криму планують вийти на вищі показники: відповідно 110 і 100 тис. тонн.

Розділи: Довкілля

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі