chrome firefox opera safari iexplorer

В обігу з’явиться марка, присвячена Уставу Мономаха

20 лютого 2013 о 10:56

22 лютого вводиться в обіг та вважається дійсною для оплати послуг поштового зв'язку марка «900 років Уставу Володимира Мономаха».

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Устав Володимира Мономаха – це закони великого київського князя, вміщені в розширеній редакції «Руської Правди». Прийняли Устав представники вищої феодальної знаті у с. Берестові під Києвом після того, як Мономах став князем. Складається Устав із 69 статей, що містять норми кримінального, цивільного і судового права.

Блок виконаний у візантійському стилі, що відповідає мистецькому стилю епохи того часу.

marka

На блоці зображено князя та писаря, з лівого боку представлено жіночий образ, який уособлює народ, праворуч – воїн, який обороняє землю та народ. Композицію завершує образ війська на тлі київських соборів, які були побудовані в той період.

Номінал марки – 6,40 грн, художник блоку — Миколай Кочубей.

Розділи: Суспільство

8 липня

Інші дати
8 липня відзначають:
  • День родини
  • День рибалки
Розгорнути
Народився Юрій Смолич
(1900, м.Умань, Черкаська область - 1976) –  український письменник. Один з основоположників фантастичної прози в українській літературі («Останній Ейджевуд»). Автор трилогії «Наші тайни», «Дитинство» і «Вісімнадцятилітні», дилогії «Мир хатам, війна палацам» і «Реве та стогне Дніпр широкий».
Розгорнути