chrome firefox opera safari iexplorer

НБУ ініціює вилучення з обігу монет номіналом 1 і 2 копійки

26 січня 2011 о 19:43

Національний банк України ініціює вилучення з обігу монет номіналом 1 і 2 копійки. Про це повідомив заступник голови Національного банку України Володимир Кротюк.

«Ці монети перестали бути мірою вартості, мірою накопичення. Практично ми їх додаємо і вже 4-5 років вони не повертаються в банківську систему, в обіг», – сказав він, зазначивши при цьому, що на виготовлення цих монет витрачаються значні кошти.

НБУ вирішуватиме питання вилучення цих монет спільно з Кабінетом Міністрів України. На даний момент проводяться відповідні узгодження даного процесу з урядовими структурами.

Водночас, Національний банк України вивчає доцільність введення в обіг купюри номіналом 1000 гривень.

«Поки що ми здійснюємо аналіз, чи достатньо у нас на сьогодні існуючих номіналів. Якщо результати аналізу покажуть, що є необхідність випуску банкноти номіналом 1000 гривень, то будемо вносити пропозиції. Поки таке рішення не ухвалене, і пропозиції такі не вносилися», — сказав В.Кротюк.

За його словами, НБУ планує у 4-му кварталі ц.р. випуск банкнот номіналом 200 гривень з удосконаленою системою захисту, при цьому істотних змін у дизайні банкноти не передбачається.

Що стосується удосконалення захисту на перспективу, то В.Кротюк зазначив, що Нацбанк, спільно з іншими центральними банками, планує використовувати спеціальний елемент, який зробить неможливим копіювання банкноти на принтері.

«У нас на 1 млн. банкнот 5 підробок. Якщо узяти ЄС, то там 67 підробок на 1 млн. банкнот. У нас 99,5% підробок — це підробки на принтерах, сканерах, мається на увазі, не на друкарському устаткуванні», — сказав В.Кротюк.

За його словами, у міжнародній практиці прийнято один раз на 4-5 років переглядати системи захисту банкнот.

Нагадаємо, на сьогодні у грошовому обігу України знаходяться банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 гривень.

За матеріалами УНІАН

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути