chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні знімають першу документалку про Ольгу Кобилянську

27 лютого 2013 о 15:01

Про буковинку Ольгу Кобилянську знімають перший документальний фільм. Його покажуть до 150-річного ювілею письменниці цього року.

Над фільмом працює автор і ведуча, чернівчанка Наталка Сопіт у рамках серіалу документальних фільмів «Гра долі», який показують на 5 каналі. Знімають та продюсують стрічку на студії «Віател».

«Ми шукали хроніку, ігрові фільми передивлялися, фотографії, які можна було використати. Відзняли музеї письменниці у Чернівцях та Димці, — розказує Галина Криворчук, директор студії „Віател“ та со-продюсер стрічки. — Про Ольгу Кобилянського немає жодного документального фільму. Було знято кілька ігрових фільмів. Біографічний — 1954-го року у Москві. Дві стрічки за твором „Мелінхолійний вальс“ у 90-ті роки. А ще серіал „Цариця“ на 20-ть тридцятихвилинних епізодів».

«Чимало літературознавців вивчало її біографію та творчість. Користувалися переважно цим. Але для широкої публіки буде багато відкриттів про письменницю. Приміром, у 70 років вона стала справжньою фанаткою німого кіно. Тоді, у 30-х роках вона жила в Чернівцях у сім'ї племінниці свого чоловіка і не пропустила жодної кіноновинки. Ходила зі своїми подругами і сама за них платила,» — додає Галина Криворчук.

«У той час вона мріяла щоб по її твору „У неділю рано зілля копала“ зняли фільм. Писала листи на німецьку кіностудію. Описувала як і що можна було б зняти».

Документальну стрічку про Кобилянську знімали за кошти спонсорів. Зараз фільм знаходиться на стадії монтажу. Проте на завершення не вистачає 50 000 гривень.

У листопаді повнометражний фільм хочуть презентувати в Києві та Чернівцях. А протягом місяця на телебаченні покажуть 5 п'ятнадцятихвилинних серій.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_u-70-rokiv-kobilyanska-stala-fanatkoyu-nimogo-kino-pro-pismennicyu-znimayut-pers/484627">Gazeta.ua</a>

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути