chrome firefox opera safari iexplorer

Запорізькі нейрохірурги виконали унікальну операцію

27 лютого 2013 о 11:01

...Студентку одного із запорізьких вишів біда спіткала в той момент, коли вона просто стояла на зупинці громадського транспорту. Аж раптом у групу потенційних пасажирів влетів джип одного з мажорів — водій, між іншим, донині не покараний. А згадана вище вісімнадцятирічна студентка потрапила не в салон тролейбуса, а до карети швидкої допомоги Центру екстремальної медицини.

У нейрохірургічному відділенні Запорізького обласного шпиталю медики констатували низку травм, найважчою з–поміж яких була черепно–мозкова. Ускладнювала операцію та обставина, що «латати» череп нейрохірургам довелося у мінімальній — кількаміліметровій! — відстані від ока. Однак і після успішного, без погіршення зору, оперативного втручання надзвичайно велика ділянка черепа пацієнтки була прикрита лише шкірою! Відсутність кісткової основи мінімізувала захист мозку, посилювала ризики його пошкодження ззовні.

Очолюваний доктором медичних наук Сергієм Тяглим колектив не лише повернув дівчині життя, а й уможливив його повноцінність завдяки імплантації штучної оболонки мозку. За спеціальною технологією спершу змоделювали на комп’ютері череп потерпілої, виготовили його макет, а потім, в одному з НДІ, — і пластину–протез. Не з пластику, як це зазвичай робили досі, а з титану. Фахівці акцентують на перевагах титану з огляду на його не лише міцність, а й легкість — у сенсі як фізичному, так і сприйняття організмом людини.

Майже рік лікування — і дівчина повертається до нормального життя. Тепер залишилося дочекатися відновлення пишної зачіски, аби було чим прикрити ділянку імплантації. А для багатьох інших пацієнтів ноу–хау запорізьких нейрохірургів стане, без сумніву, рятівним, оскільки дозволить надійно замінити легким титаном кісткову основу.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути