chrome firefox opera safari iexplorer

Журналісти опозиційної кримської телерадіокомпанії звiльняються через невиплату зарплати

13 лютого 2013 о 13:15

Учора, до речі, уперше за кілька місяців протистояння, точніше вибивання зарплати у роботодавців, працiвники ТРК розповіли про наболіле колегам на засіданні прес–клубу під егідою місцевої організації Національної спілки журналістів.

Ситуація справді патова: людям місяцями, а то й роками не виплачують зароблене. Напередодні вони, сімнадцять провідних репортерів і ведучих, змушені були вдатися до попереджувального чотириденного страйку. Одначе, не досягнувши свого, написали заяву про звільнення, а ще раніше подали заяву до міліції за двома статтями Кримінального кодексу України.

Колег не задовольнили нескiнченнi обіцянки власників телерадіокомпанії — народних депутатів–«БЮТівців» Андрія Сенченка, Людмили Денисової і Сергія Велижанського — про неодмінне «з часом» погашення всіх накопичених (до слова, за останні два роки) боргів. «Ми прекрасно розуміємо, як нині опозиції непросто впоратися з бізнесовими та політичними проблемами, але настав момент, коли чаша терпіння стала переповнюватися. На останньому нашому зібранні я спробувала донести до Андрія Віленовича (Сенченка. — Авт.) банальну річ: у людей немає грошей навіть на тролейбус. І це дійсно так. У людей немає грошей, щоб заплатити за дитсадок — дитину ось–ось викинуть звідти... Люди справді у скрутному становищі, вони у повному відчаї... На що Андрій Віленович відповів: «Я вас розумію, але нічого мені ставити ультиматум». Але то не був ультиматум, то була спроба досягнути діалогу і якось звернути на нас увагу», — розповіла Наталя Кодратьєва, яка пропрацювала понад 15 років на ТРК «Чорноморська» головним редактом, а пізніше програмним директором.

Нині президент і головний редактор «Чорноморки» (обидві — доньки Л. Денисової) не хочуть узагалі знатися з «бунтівниками». На місці звiльнених тимчасово працюють студенти–стажери і молоді журналiсти, яких старші колеги охрестили «штрейкбрехерами». Словом, ситуація на колись найрейтинговішому місцевому каналі, схоже, ще більше погіршується.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути