chrome firefox opera safari iexplorer

199-й день народження Шевченка: ігнорування владою та заборона читати його вірші (ФОТО)

09 березня 2013 о 23:00

9 березня народні депутати Микола Томенко, Микола Княжицький та Олександр Бригинець, депутати Черкаської обласної ради та представники громадських організацій побували на батьківщині Кобзаря — відвідали с. Моринці, що на Черкащині, де народився Тарас Шевченко, та с. Шевченкове (колишня Керелівка), де пройшло його дитинство.

Пам’ятник матері Т.Г. Шевченка (с. Моринці)

Пам’ятник матері Т.Г. Шевченка (с. Моринці)


DSC_1210

Покладання квітів до пам’ятника матері Шевченка 

DSC_1218

Каплиця Покрови Пресвятої Богородиці Святого Тарасія

Каплиця Покрови Пресвятої Богородиці Святого Тарасія


Адміністрація Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка"

Адміністрація Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка


Всередині Адміністрації

Всередині Адміністрації


Хата діда по матері Тараса Шевченка Якима Бойка, де народився майбутній Кобзар

Хата діда по матері Тараса Шевченка Якима Бойка, де народився майбутній Кобзар


Всередині хати

Всередині хати 

Депутати поклали квіти до пам’ятників Кобзаря, його матері, відвідали шевченківські музеї та подарували нещодавно виданий «Альбом малюнків Тараса Шевченка 1841—1843 рр», аудіовидання «Кобзар» з творами, що увійшли до першого «Кобзаря» 1840 року, у виконанні видатних українських митців різних епох.

DSC_1231

Місцеві жителі з явним невдоволенням повідомили про дві особливості відзначення 199-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка. По-перше, за їхніми словами, влада вирішила вшанувати Шевченка з самого ранку (між 7-ю та 8-ю ранку) і так швидко поїхала, «наче щось вкрала». А по-друге, школярам чомусь заборонили читати вірші Шевченка, «бо вони занадто революційні».

DSC_1270

«Це досить «оригінальне» відзначення дня народження Шевченка, особливо беручи до уваги нещодавні настанови Віктора Януковича про те, що треба належним чином вшановувати Шевченка», — зауважив Микола Томенко.

DSC_1262

Як повідомили місцеві жителі, у с. Шевченкове місцеві чиновники провели захід з вшанування Кобзаря у місцевому будинку культури, але керівництва області там не було. Цьогорічний рівень поваги нинішньої влади до Шевченка обмежився заступниками керівників обласної влади і чиновниками нижчих рангів.

Пам’ятник Т. Шевченку у с. Шевченкове (колишня Керелівка)

Пам’ятник Т. Шевченку у с. Шевченкове (колишня Керелівка)

«Ні Президент, ні члени Уряду, ні навіть очільники Черкаської області не вважають за потрібне прибути на батьківщину Шевченка у день його народження. І це є красномовним свідченням справжнього ставлення нинішньої влади до великого українця», — зазначив Микола Томенко.

Музей Т. Шевченка у с. Шевченкове

Музей Т. Шевченка у с. Шевченкове


Батьківська хата Т. Шевченка

Батьківська хата Т. Шевченка


Могила матері Шевченка Катерини Якимівни

Могила матері Шевченка Катерини Якимівни


Портрети Шевченка його батька та матері

Намальовані Шевченком портрети його батька та матері


Стіл, за яким писав Шевченко

Стіл, за яким творив Шевченко


"Захалявні книжечки" Шевченка та символічний хрест з ярма

«Захалявні книжечки» Шевченка та символічний хрест з ярма

DSC_1343

DSC_1344

Народні депутати повідомили, що, зважаючи на владні плани вшанування Шевченка, опозиція разом з відомими діячами культури та письменниками буде ініціювати створення громадського оргкомітету з відзначення 200-річчя Тараса Шевченка, «оскільки на прикладі сьогоднішнього дня народження складається враження, що влада більше думає, як вкрасти на грошах з відзначення 200-річного ювілею, а не як вшанувати Великого Кобзаря».

Цей громадський комітет, за словами Миколи Томенка, контролюватиме підготовку до ювілею та використання бюджетних коштів, щоб не допустити будівництва за народні кошти ресторанів, саун чи мармурових іконостасів, а натомість направити ці гроші на інфраструктуру Черкащини — ремонт доріг, які перебувають сьогодні у жалюгідному стані, шкіл, будинків культури у шевченківських місцях тощо.

«Рідна країна»

Фото «Рідної країни»

15 серпня

Інші дати
Володимир Беклемішев
1861 –  російський та український скульптор, педагог, автор пам’ятників Т. Шевченку, П. Чайковскому та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Ґалаґан
(1819, с.Сокиринці, Чернігівська область - 1888) — громадський діяч, українофіл, меценат, представник відомого козацько-старшинсько роду Ґалаґанів. У родовій садибі в Сокиринцях створив своєрідний центр українського культурно-господарського руху. Засновник Прилуцької чоловічої та жіночої гімназій, ремісничих училищ, колегії Павла Галагана у Києві, що стала одним із провідних навчальних закладів того часу.
“Пройдімося просторим садибним парком: його прикрашають альтанки, павільйони, мавзолеї, мости. Увійдімо в будинок: його зали заповнені старовинними предметами меблів, портретами, зброєю; вітрини переповнені фарфором, сріблом. …За всієї маси мистецьких скарбів, якими володіють Сокиринці, вони зберігаються, одначе, в ідеальному порядку. Будинок, парк, усі колекції, все має на собі відбиток турботливого — більше! любовного ставлення до старовини рідної й мистецької. От якби так зберігалося багато наших маєтків, що гинуть у глушині…”. (Георгій Лукомський про садибу Георгія Галагана в Сокиринцях)
Розгорнути