chrome firefox opera safari iexplorer

До 200-річчя Тараса Шевченка побачив світ його «Альбом малюнків. 1841—1843 рр.»

19 лютого 2013 о 10:19

Усвідомлюючи важливість гідного відзначення 200-річчя від дня народження українського генія, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» разом  із відомими вченими та громадськими діячами вже другий рік поспіль реалізовують низку проектів шевченкознавчого спрямування.

Як відомо, у 2012 році, в рамках проекту «Шляхами Тараса Шевченка», який реалізує Фонд «Рідна країна», було презентовано факсимільне відтворення «Альбому Тараса Шевченка 1845 року».

Готуючи до видання перший за хронологією «Альбом малюнків Тараса Шевченка 1841–1843 років», ініціатори виходили з того ж принципу максимального відтворення роботи великого майстра, збереження кожного поруху руки Тараса Шевченка олівцем чи пером у його альбомі.

Shev-1

До цього Альбому входять рисунки 1841–1843 років, виконані художником у Петербурзі, та краєвиди Києва, типи селян і численні ескізи, етюди та начерки до «Живописної України», «Селянської родини», зроблені під час першої подорожі поета Україною 1843 року. Більшість рисунків виконано олівцем, в окремих випадках – тушшю-пером.

Shev1

Унікальність цього видання полягає в тому, що вперше на широкий загал представлена факсимільна копія альбому, який до цього часу був доступний лише вузькому колу науковців та дослідників.

Враховуючи інтерес до Альбому громадськості, експертів та журналістів Микола Томенко спільно з відомим вченими та громадськими діячами проведе ряд презентацій:

-                            27 лютого 2013 року в Літературно-меморіальному будинку Тараса Шевченка (м. Київ, пров. Т.Шевченка 8-а);

-                            28 лютого 2013 року в стінах Київського національного університету ім... Т.Шевченка;

-                            1 березня 2013 року в Музеї «Кобзаря» (м. Черкаси, вул... Байди-Вишневецького, 37).

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути