chrome firefox opera safari iexplorer

Регіонали задумалися про продовження пенсійної реформи

22 березня 2013 о 10:53

Всупереч дефіциту бюджету Пенсійного фонду, в Партії регіонів задумалися про введення другого рівня пенсійної системи — накопичувального — вже з наступного року. Паралельно з цим очікується впровадження зниженої ставки єдиного соцвнеску (ЄСВ) на рівні 20% із зарплат більше 3 тис. грн, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Систему выстраивают по уровню.

Депутат Сергій Горохов (ПР) запропонував парламенту розглянути проект №2588, який свідчить про продовження реформування пенсійної системи. Так, пропонується зараховувати страхові внески українців, які працюють, в накопичувальну пенсійну систему без вікових обмежень вже з 1 січня 2014 року.

Наразі законом визначено, що перехід на другий рівень пенсійного страхування може статися лише тоді, як Пенсійний фонд виявиться бездефіцитним. Українці, які візьмуть участь у цій системі, не повинні бути старшими 35 років. У пояснювальній записці наголошується, що за роки незалежності бюджет ПФУ так і не став бездефіцитним, так що в подібних умовах система другого рівня «не почне працювати практично ніколи». У нинішньому році різниця в доходах і витратах фонду дійшла до позначки в 22 млрд грн.

За словами співрозмовника газети в Мінсоцполітики, сума відрахувань повинна зростати плавно і складати в межах 2-7%: «Щоб ввести другий рівень, необхідно збільшити дефіцит фонду і профінансувати його за рахунок держбюджету». Згідно з аналізом заступника голови комітету з питань соцполітики та праці Павла Розенка (УДАР), на першому етапі запуску системи накопичення втрати бюджету ПФУ можуть дійти до 15 млрд грн. «Зараз дефіцит колосальний, економіка в кризовій ситуації, а шукати гроші на покриття ніде», — нарікає Розенко.

Більше того, пропонується ввести диференційований підхід до виплати єдиного соцвнеску. За основу нарахування ЄСВ депутат пропонує брати три мінімальні зарплати (3441 грн), які будуть обкладатися за ставкою 19,28%. З менше цього рівня буде братися колишня ставка — в середньому 34,7%. Таким чином, за його словами, з'являється мотивація вивести фонд оплати праці з тіні. Так, якщо з мінімальної зарплати в 1147 грн при ставці в 34,7% виплачується 398 грн, то з 3 тис. грн платіж (600 грн) виявиться вдвічі нижчим за нинішній.

Розенко зазначає, що є противником різних ставок, тому що це механізм для схем і спекуляцій. Аналогічна позиція і в Мінсоцполітики, але там застерігають, що в нинішніх умовах значне зменшення ставки виявиться згубним, пише видання. Так, у Кабміні вже не раз говорили про зменшення навантаження на фонд оплати праці, але далі заяв справа поки не йде.

Соратник автора проекту Анатолій Кінах вважає, що запропоновані поправки є безсистемними, що повторює ситуацію з уже чинною пенсійною реформою, яка поки так і не принесла результатів. «Проблему необхідно вирішувати системно з урахуванням демографічної ситуації, платоспроможності населення, зайнятості, в тому числі і прихованої, тіньової економіки і зокрема фонду оплати праці, а не точково. Тоді це буде частиною чітко відпрацьованої пенсійної системи», — відзначив регіонал.

Раніше повідомлялося, що на вимогу Міжнародного валютного фонду Україна планує відновити скасований в 2010 році збір до Пенсійного фонду при купівлі безготівкової іноземної валюти.

Розділи: Суспільство

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути