chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні таксисти відзначають своє професійне свято

22 березня 2013 о 09:33

Сьогодні водії таксі всього світу відзначають своє професійне свято. Так, саме 22 березня в 1907 році на вулиці Лондона вийшли перші авто, обладнані спеціальними лічильниками.

Так, перші лондонські таксі були зеленого і червоного кольорів. Жовтий колір, який прийнято вважати традиційним для цих авто, з'явився завдяки Джону Гертц, засновнику компанії Hertz Corporation.

Складаючи старі машини в рахунок сплати за нові, винахідливий американець змінював колір вживаних авто на жовтий і використовував їх як таксі. Таким чином, яскраві автомобілі легко було побачити на вулицях міста, і пізніше практику робити таксі жовтого кольору взяли за правило майже всі аналогічні компанії, а жовтий став традиційним кольором таксі для всього світу.

Тим не менше, лондонські таксі традиційно фарбують в чорний колір, польські таксі зазвичай різнокольорові. У Гонконгу є три види забарвлення таксі: найчастіше — червоне, зелені таксі використовуються в районі Нових Територій, а сині — на островах Лантау. В ОАЕ такі авто, як правило, пофарбовані в кремовий колір, як і в Німеччині. У Сінгапурі таксомотори блакитні, а в Таїланді — рожеві.

Зазначимо, що ще одним пізнаваним знаком таксі є візерунок у вигляді шашечок. За однією з версій, перший такий орнамент з'явився в 20-х роках минулого століття на машинах компанії в США, яка запозичила їх з гоночної символіки. Він повинен був привертати увагу потенційних пасажирів і символізувати швидкість пересування.

Розділи: Суспільство

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути